Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Poslanci 2017 - 2022

Poslanci Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja 2017 - 2022

Dňa 4. novembra 2017 sa uskutočnili voľby do krajskej samosprávy, v ktorých bol zvolený nový poslanecký zbor Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja. Nový predseda a noví poslanci zlošili svoje sľuby 1. decembra 2017.

Obsadenie 62 poslaneckých miest v zastupiteľstve PSK podľa politickej strany, politického hnutia alebo koalície (pre volebné obdobie 2017 - 2022):

  • Nezávislí kandidáti (NEKA) - 22
  • KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS - 21
  • SMER-SD - 16
  • SNS  - 2
  • ÚSVIT - 1

GRAF - Zloženie posalncov Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja 2017 -2022

Zoznam poslancov

Zoznam poslancov Zastupiteľstva PSK 2017 - 2022 (v abecednom poradí):

  • BABIN Michal - Humenné (KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS)
  • BAČA Jozef - Levoča (KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS) 
  • BARAN Jozef  - Vranov nad Topľou (SMER-SD)
  • BEDNÁROVÁ Zuzana - Prešov (KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS)
  • BENKO Miroslav - Prešov (SMER-SD)
  • BIEĽAK Štefan - Kežmarok (NEKA)
  • BIZOVSKÝ Peter - Stará Ľubovňa (SMER-SD)
  • BOCHŇA Juraj - Bardejov (NEKA)
  • BUJŇÁKOVÁ Patrícia - Poprad (KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS)
  • CEĽUCH Pavol - Bardejov (NEKA)
  • DAMANKOŠ Marián - Prešov (KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS)
  • DUPKALA Rudolf - Prešov (NEKA)
  • FECKO Martin - Prešov (KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS)
  • FEDOR Marek - Vranov nad Topľou (KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS)
  • FERENČÁK Ján - Kežmarok (SMER-SD)
  • FERKO Ján - Humenné (SMER-SD)
  • GAŠPER Pavol -  Poprad (NEKA)
  • HAČKO Dušan - Snina (SNS)
  • HAGYARI Pavel - Prešov (NEKA )
  • HANUŠČAK Boris - Bardejov (SMER-SD)
  • HENCEL Ján - Kežmarok (KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS)
  • HEREDOŠOVÁ Katarína - Sabinov (KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS)
  • HIRČKO Ján - Svidník (NEKA)
  • HOLINKA Ján - Snina (SNS)
  • HOPTA Ivan - Humenné (ÚSVIT)
  • HRABČÁK Marek - Sabinov (NEKA)
  • HUDÁČEK Pavel - Kežmarok (KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS)
  • JAKUBOV Martin - Stropkov (NEKA)
  • JANIGA Jozef - Poprad (NEKA)
  • JÁNOŠÍK Vladimír - Sabinov (SMER-SD)
  • KAHANEC Stanislav - Prešov (KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS)
  • KALIŇÁK Adrián - Medzilaborce (SMER-SD)
  • KANUŠČÁK Jozef - Sabinov (KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS)
  • KIČURA Jozef - Prešov (SMER-SD)
  • KMEC Jozef - Bardejov (NEKA)
  • KOCÁK Peter - Vranov nad Topľou (NEKA)
  • LAJOŠ Martin - Poprad (SMER-SD)
  • LEDECKÝ Vladimír - Levoča (NEKA)
  • LEŠČÁKOVÁ Viera - Prešov (KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS)
  • LUKÁČ Dušan - NEKA (Stropkov)
  • LUKÁČ Jozef - Prešov (KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS)
  • MAKATÚRA Jaroslav - Vranov nad Topľou (SMER-SD)
  • MERIČKO Martin - Humenné (KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS)
  • MIHAĽ Patrik - Bardejov (KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS)
  • MUDRY Ondrej - Humenné (SMER-SD)
  • OBICKÝ Stanislav - Vranov nad Topľou (NEKA)
  • ORLOVSKÝ František - Stará Ľubovňa (KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS)
  • PAĽA Gabriel - Prešov (KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS)
  • PČOLA Štefan - Poprad (NEKA)
  • PILIP Peter - Svidník (SMER-SD)
  • PLEŠTINSKÁ Zita - Stará Ľubovňa (KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS)
  • RAGAN Ján - Vranov nad Topľou (NEKA)
  • REPASKÝ Miloslav - Levoča (SMER-SD)
  • SCHLOSSEROVÁ Anna - Poprad (NEKA)
  • SIRKOVÁ Nadežda - Snina (SMER-SD)
  • SLOVÍK Pavol - Kežmarok (NEKA)
  • SOKOL Peter -  Stará Ľubovňa (SMER-SD)
  • SÝKORA Michal - Poprad (NEKA)
  • ŠMILŇÁK Martin - Bardejov (KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS)
  • TURČANOVÁ Andrea - Prešov (KDH, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS)
  • VOOK Ján - Svidník (NEKA)
  • WZOŠ Igor - Poprad (NEKA)

Na stiahnutie

Fotogaléria

 

 

Zásady odmeňovania

V súlade s ustanovením § 11 ods. 2 písm. m) a n) zákona NR SR č. 302/2001 Z. z. o samospráve vyšších územných celkov v znení neskorších predpisov sa vydávajú tieto Zásady odmeňovania poslancov PSK a členov komisií – neposlancov, ktoré boli schválené zastupiteľstvom PSK 06.02.2007 a nadobudli účinnosť 01.02.2007, v znení dodatku č. 1 a dodatku č. 2:

 

Publikované: 16.01.2014 / Aktualizované: 04.12.2017 HoreTlačiť