Molčan Peter, Sabinov (SMER-SD)

Čo je podľa Vás hlavným dôvodom nízkych zahraničných investícií v PSK?

Čo je potrebné urobiť, aby investori výraznejšie expandovali do nášho regiónu?

Okrem polohy kraja za to môže aj medzinárodná politická situácia a to konflikt Ukrajina-Ruskoembargo voči Rusku spôsobilo koniec expanzie západných firiem ďalej na východ.

V každom okrese je priestor a sú pracovné sily pre etablovanie zahraničných firiem a to i napriek problémom s dopravnou infraštruktúrou.

Mali by sme sa vrátiť k rovnocennej možnosti podnikateľských ambícii investorov, tak zo západu ako aj z východu, pretože súčasný stav pre najdlhšiu vzdialenosť v rámci Slovenska pre zahraničných investorov je pre nás obrovskou nevýhodou.

Je potrebné dokončiť dopravnú infraštruktúru diaľnicami a tak pripraviť väčší komfort pre záujemcov. Samosprávny kraj môže v rámci svojich kompetencii zmeniť školský systém prípravy odborného vzdelávania zavedením študijných a učňovských odborov podľa potrieb trhu a investorov - nemáme kvalifikované ľudské zdroje pre priemyselnú výrobu a poľnohospodárstvo.

V Sabinove zlepšujeme atraktivitu mesta a regiónu kvalitnejšou občianskou vybavenosťou pre vytvorenie komplexných dostupných služieb a pripravujeme rozšírenú technickú infraštruktúru pre podnikateľské subjekty.

Publikované: 04.05.2016 / Aktualizované: 25.11.2022 HoreTlačiť