Hanuščák Boris, Bardejov (SMER-SD)

Čo je podľa Vás hlavným dôvodom nízkych zahraničných investícií v PSK?

Čo je potrebné urobiť, aby investori výraznejšie expandovali do nášho regiónu?

K téme priamych zahraničných investícií sa vyjadrím za naše mesto Bardejov, kde som primátorom.

Aby sme pomohli zlepšiť nie najlepšiu sociálno - ekonomickú situáciu v meste a v regióne sme pripravení, už od septembra 2015, poskytnúť investorom v mestskom hnedom priemyselnom parku plochu cca 13,5 tis. m2.

Pre tento záujem vieme investorom ponúknuť nielen dostatočne pripravenú pracovnú silu, ale aj tie najlepšie podmienky pre podnikanie v samotnom parku.

Za dôležité považujem aj zázemie, ktoré im práve naše mesto môže dať. Tým je výnimočná atmosféra nášho mesta plynúca z jeho histórie a dlhodobej starostlivosti o pamiatky ocenené zápisom v zozname UNESCO, ako aj z tradície kúpeľníctva siahajúcej do ďalekej minulosti.

Viaceré rokovania s potenciálnymi investormi, aj so zahraničnými, už prebiehajú a sú v rôznom štádiu rozpracovania. Z nich je zrejmé, že záujemcovia o podnikanie sa na východ Slovenska „len tak nehrnú“.

Z vlastnej skúsenosti viem, že potenciálnych investorov najviac zaujíma situácia z hľadiska disponibilnosti a pripravenosti pracovnej sily, možnosti jej vzdelávania, otázky súvisiace s podmienkami nájmu výrobných priestorov a hlavne - dopravnej dostupnosti Bardejova, vrátane tej leteckej.

Našim najväčším a pretrvávajúcim problémom je práve ten posledne menovaný, kde vidím aj najväčšie rezervy pri jeho odstraňovaní na všetkých úrovniach riadenia štátu.

Publikované: 03.05.2016 / Aktualizované: 25.11.2022 HoreTlačiť