Peter Sokol, Stará Ľubovňa, predseda Komisie dopravy pri Z PSK (SMER-SD)

Vidíte reálne snahy o to, aby sa veci pohli dopredu?

Považujete aktuálnu dopravnú situáciu v krajskom meste za kritickú?

Fotografia - poslanec Peter Sokol

Prešov je tretie najväčšie mesto na Slovensku a 30 kilometrov sú Košice, druhé najväčšie mesto SR. Z tohto pohľadu je nevyhnutné a strategicky dôležité riešiť komplexne dopravný systém obchvatov v napojení na sídelné centrá, čiže Poprad- východ, Vranov- sever a rýchlostná cesta R4, ktorá by mala viesť cez Svidník – Prešov - Košice. Treba povedať, že stavby, ktoré sú majetkovo právne a stavebne pripravené, je potrebné riešiť neodkladne. SÚC PSK chce na tieto kroky nadviazať modernizáciou ciest 2. triedy. V programovom vyhlásení vlády je zahrnutá zas akútna modernizácia ciest 1. triedy. Takže je to celý komplex úloh, ktoré je potrebné vykonať na území PSK v nasledujúcich rokoch. Treba uznať, že Prešov je vzhľadom na kritickú situáciu prioritný.

Publikované: 03.05.2016 / Aktualizované: 25.11.2022 HoreTlačiť