6. zasadnutie Komisie správy majetku pri zastupiteľstve PSK (19.11.2018)

Pozvánka na riadne zasadnutie

Termín zasadnutia: 19. november 2018 o 13.00 hod.
Miesto konania: budova Úradu PSK, malá zasadačka - 2. podlažie, Námestie mieru 2, Prešov

Program zasadnutia

1. Otvorenie
  2. Majetkové prevody nehnuteľného majetku PSK

A. Prevod nehnuteľného majetku – pozemkov a kotolne v k. ú. Prešov v správe Hotelovej akadémie Prešov do vlastníctva Východného dištriktu Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku, z dôvodu hodného osobitného zreteľa.
    B. Prevod nehnuteľného majetku Prešovského samosprávneho kraja – pozemku a stavby v k. ú. Svit v správe Strednej odbornej školy vo Svite do vlastníctva kupujúceho – Tatranská, s.r.o. z dôvodu hodného osobitného zreteľa.
    C. Prevod nehnuteľného majetku Prešovského samosprávneho kraja – pozemkov v k. ú. Orkucany do vlastníctva kupujúceho – Slovenská republika v správe Slovenská správa ciest z dôvodu hodného osobitného zreteľa.
    D. Súhlas k nakladaniu akciovej spoločnosti Prešovské zdravotníctvo, a.s., s nepeňažným vkladom.

3. Návrhy na zriadenie vecného bremena

B. Zriadenie budúceho odplatného vecného bremena na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Veľký Slavkov v správe SÚC PSK v prospech budúceho oprávneného z vecného bremena – Východoslovenská distribučná, a. s. v súvislosti s realizáciou stavby „Veľký Slavkov, časť Horný Slavkov IBV A, I. etapa – SO 06 VN prípojka, PS 01 Trafostanica“.
    C. Zriadenie vecného bremena na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Prešov v správe SÚC PSK v prospech oprávneného z vecného bremena – Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s., v súvislosti s realizáciou stavby "III/068 15 Prešov, ul. Kuzmányho - prestavba".
    D. Zriadenie vecného bremena na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Prešov v správe SÚC PSK v prospech oprávneného z vecného bremena – Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s., v súvislosti s realizáciou stavby "III/068 15 Prešov, ul. Kuzmányho – prestavba".
    E. Zriadenie budúceho vecného bremena na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Humenné v správe Obchodnej akadémie, Komenského 1, Humenné v prospech budúceho oprávneného z vecného bremena – Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s., v súvislosti s realizáciou stavby "Rekonštrukcia kanalizácie ul. Komenského v Humennom".
    F. Zriadenie bezodplatného vecného bremena na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Prešov v správe – Správy a údržby ciest PSK v prospech oprávneného z vecného bremena - SPP - distribúcia, a.s., Bratislava, v súvislosti s realizáciou stavby "III/068 15 Prešov, ul. Kuzmányho - prestavba" na umiestnenie plynárenských zariadení.
    G. Zriadenie odplatného vecného bremena (in rem) na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Prešov v správe – Správy a údržby ciest PSK v prospech oprávneného z vecného bremena - Východoslovenskej distribučnej, a.s., Mlynská 31, 042 91 Košice v súvislosti s realizáciou stavby "III/068 15 Prešov, ul. Kuzmányho - prestavba" na umiestnenie VN siete.
    H. Zriadenie odplatného vecného bremena (in personam) na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Ličartovce v správe – Centrum sociálnych služieb Clementia v prospech oprávneného v súvislosti s realizáciou stavby "Kaštieľ Ličartovce" na umiestnenie NN siete.
    I. Zriadenie odplatného vecného bremena (in rem) na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Prešov v správe – Správy a údržby ciest PSK v prospech oprávneného z vecného bremena - Východoslovenskej distribučnej, a.s., Mlynská 31, 042 91 Košice v súvislosti s realizáciou stavby "III/068 15 Prešov, ul. Kuzmányho - prestavba" na umiestnenie NN siete.
    J. Zriadenie odplatného vecného bremena na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Orkucany v správe Úradu PSK v prospech oprávneného z vecného bremena - Východoslovenská distribučná, a.s., Mlynská 31, 042 91 Košice v súvislosti s realizáciou stavby „Preložka vedenia VN 22kV Sabinov“

4. Rôzne
    Informatívna správa (trojramenná križovatka Tatranská Lomnica).
  5. Návrh na fyzickú likvidáciu neupotrebiteľného hnuteľného a nehnuteľného majetku

MUDr. Patrik Mihaľ, v.r.
predseda Komisie správy majetku pri Zastupiteľstve PSK

Ing. Vladimír Grešš, v. r.
sekretár Komisie správy majetku pri Zastupiteľstve PSK

Odbor majetku a investícií