24. zasadnutie Komisie správy majetku pri Z PSK (23.5.2017)

Pozvánka na riadne zasadnutie

Termín zasadnutia: 23. máj 2017 o 14.00 hod.

Miesto konania: budova Úradu PSK, malá zasadačka - 2. podlažie, Námestie mieru 2, Prešov

Program zasadnutia

1. Otvorenie
  2. Majetkové prevody nehnuteľného majetku – kúpa
    A. Prevod nehnuteľného majetku – nebytového priestoru, podiely na spoločných častiach a zariadeniach domu a pozemkov v k. ú. Prešov, z vlastníctva predávajúceho – TATRAN Prešov, spol. s r.o. do vlastníctva kupujúceho - Prešovský samosprávny kraj, ktorý tento majetok zveruje do správy – Hotelová akadémia, Baštová 32, Prešov.
    B. Prevod nehnuteľného majetku – pozemkov pod cestou II/546 v k. ú. Kvačany, z vlastníctva predávajúceho – Obec Kvačany do vlastníctva kupujúceho - Prešovský samosprávny kraj, ktorý tento majetok zveruje do správy – SÚC PSK.
  3. Schválenie prevodu majetku obchodnou verejnou súťažou a schválenie podmienok obchodnej verejnej súťaže
    A.  Prevod nehnuteľného majetku PSK - stavby a pozemku v k. ú. Bardejov v správe Obchodnej akadémie v Bardejove spôsobom uskutočnenia obchodnej verejnej súťaže a schválenie podmienok obchodnej verejnej súťaže.
  4. Majetkové prevody nehnuteľného majetku PSK – prípady hodné osobitného zreteľa
    A. Prevod prebytočného nehnuteľného majetku – inžinierskeho objektu – STL - prípojky plynu o dĺžke 205,11 m v k.ú. Stará Ľubovňa do vlastníctva kupujúceho – SPP – distribúcia, a.s. z dôvodu hodného osobitného zreteľa.
    B. Zámena nehnuteľného majetku – pozemkov v k. ú. Hertník bez vzájomného finančného vyrovnania medzi – PSK v správe SÚC PSK a Obcou Hertník z dôvodu hodného osobitného zreteľa.
  5. Nájom nehnuteľného a hnuteľného majetku PSK – prípad hodný osobitného zreteľa
    A. Nájom majetku PSK – Gymnázium Antona Prídavku (budova s pozemkami vrátane vybavenia hnuteľným majetkom) v k. ú. Sabinov v správe Gymnázia Antona Prídavku do nájmu nájomcu – Deutsch-Slowakische Akademien, a.s. z dôvodu hodného osobitného zreteľa .
  6. Návrhy na zmenu uznesení Zastupiteľstva PSK
    A. Návrh na zmenu uznesenia Zastupiteľstva PSK  č. 354/2016 zo dňa 07.06.2016 – Mariánska hora I. z dôvodu zmeny staničenia.
    B.  Návrh na zmenu uznesenia Zastupiteľstva PSK  č.491/2013 zo dňa 9.4.2013 – nájom kancelárií – PHOZ – Severovýchod Slovenska.
    C. Návrh na zmenu uznesenia Zastupiteľstva PSK č. 62/2014 zo dňa 24.06.2014 v bode B.14 v znení uznesenia č. 394/2016 zo dňa 23.08.2016 v bode B.14 (k predaju spoluvlastníckych podielov na pozemkoch v správe DAD Prešov – zmena v osobe kupujúceho).
  7. Návrhy na zriadenie vecného bremena
    A.  Zriadenie bezodplatného vecného bremena (in personam) na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Stará Ľubovňa v správe Domov pre seniorov v prospech oprávneného z vecného bremena – SPP – distribúcia, a.s., v súvislosti s odpredajom plynového potrubia.
    B.  Zriadenie budúceho vecného bremena (in rem) na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Vojňany v správe SÚC PSK v prospech budúceho oprávneného z vecného bremena – Východoslovenská distribučná, a.s.,  v súvislosti s realizáciou stavby „Rozšírenie NN siete v obci Vojňany, lokalita : IBV Vojňany – Na česlicu“.
    C. Zriadenie budúceho vecného bremena (in rem) na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Spišská Sobota v správe Gymnázia, Kukučínova 4239/1, Poprad v prospech oprávneného z vecného bremena – MK Gastro Servis, s.r.o.
    D. Zriadenie budúceho vecného bremena (in rem) na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Koškovce v správe SÚC PSK v prospech budúceho oprávneného z vecného bremena – Obce Koškovce, na umiestnenie inžinierskej siete – kanalizačného potrubia.
    E.  Zriadenie budúceho vecného bremena (in rem)  na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Machalovce a Spišský Štvrtok v správe SÚC PSK v prospech budúceho oprávneného z vecného bremena – Obce Jánovce na umiestnenie inžinierskej siete – vodovodného potrubia.
    F. Zriadenie bezodplatného vecného bremena in rem na nehnuteľnom majetku povinného z vecného bremena – Mesto Poprad v prospech oprávneného z vecného bremena – PSK v správe Podtatranskej knižnice v Poprade.
  8. Návrhy na zmenu uznesenia Komisie správy majetku pri ZPSK:
    A. Návrh na zmenu uznesenia komisie správy majetku č. 23/2017 zo dňa 20.03.2017 v bode II.A.2  – Zriadenie vecného bremena (in rem) na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Prešov, v prospech oprávneného z vecného bremena – podielového spoluvlastníka stavby „tréningová zimná športová hala“ v podile 51/100 (V súčasnosti je podielovým spoluvlastníkom stavby KEN-EX spol. s r.o.).
  9. Rôzne
  10. Záver

PhDr. Vladimír Ledecký, v.r.
predseda Komisie správy majetku pri Zastupiteľstve PSK

Ing. Štefan Matejčík, v. r.
sekretár Komisie správy majetku pri Zastupiteľstve PSK

Publikované: 19.05.2017 / Aktualizované: 06.02.2018 HoreTlačiť