22. zasadnutie Komisie správy majetku pri Z PSK (8.2.2017)

Pozvánka na riadne zasadnutie

Termín zasadnutia: 8. február 2017 o 14.00 hod.

Miesto konania: budova Úradu PSK, Námestie mieru 2 (II. podlažie – malá zasadačka)

Program zasadnutia

1. Otvorenie
  2. Zmena „Zásad hospodárenia a nakladania s majetkom PSK“
    A. Dodatok č. 3 k Zásadám hospodárenia a nakladania s majetkom Prešovského samosprávneho kraja, ktorým sa menia Zásady hospodárenia a nakladania s majetkom Prešovského samosprávneho kraja zo dňa 2.3.2010 v znení dodatku č. 1 a dodatku č. 2.
  3. Majetkové prevody nehnuteľného majetku – kúpa
     A. Prevod nehnuteľného majetku - úsek časti účelovej komunikácie a pozemku pod úsekom účelovej komunikácie v k. ú. Levoča (Levoča - Mariánska hora II.) z vlastníctva predávajúceho - Mesto Levoča do vlastníctva kupujúceho - Prešovský samosprávny kraj, ktorý tento majetok zveruje do správy - Správy a údržby ciest PSK.
    B. Prevod nehnuteľného majetku - pozemnej komunikácie, jej súčastí a pozemkov dotknutých touto pozemnou komunikáciou v k. ú. Lipany z vlastníctva predávajúceho - SR-Slovenskej správy ciest do vlastníctva kupujúceho - Prešovský samosprávny kraj, ktorý tento majetok zveruje do správy - Správa a údržba ciest PSK.
  4. Majetkové prevody nehnuteľného majetku PSK – prípady hodné osobitného zreteľa
    A. Prevod nehnuteľného majetku Prešovského samosprávneho kraja - pozemku v k. ú. Starý Smokovec v správe Správy a údržby ciest PSK do vlastníctva kupujúceho - Slovenská republika - Železnice Slovenskej republiky, Bratislava z dôvodu hodného osobitného zreteľa pre umiestnenie zastávky Tatranskej elektrickej železnice (TEŽ).
    B. Prevod pozemku v k. ú. Sabinov do vlastníctva kupujúcej - Anny Štěpánkovej, rod. Cihanskej z dôvodu hodného osobitného zreteľa.
    C. Prevod nehnuteľného majetku Prešovského samosprávneho kraja - časti pozemnej komunikácie v k. ú. Torysky v správe Správy a údržby ciest PSK do vlastníctva kupujúceho - Obec Torysky z dôvodu hodného osobitného zreteľa.
    D. Prevod vlastníctva prebytočného nehnuteľného majetku PSK - pozemkov v k. ú. Čemerné v správe SÚC PSK, Jesenná 14 08005 Prešov, do výlučného vlastníctva kupujúceho - Obec Vechec z dôvodu hodného osobitného zreteľa.
    E. Prevod nehnuteľného majetku Prešovského samosprávneho kraja - pozemkov v k. ú. Majere, okres Kežmarok v správe Správy a údržby ciest PSK do vlastníctva kupujúceho - Obec Majere z dôvodu hodného osobitného zreteľa.
  5. Návrhy na zmenu uznesení Zastupiteľstva PSK
    A. Návrh na zmenu uznesenia Zastupiteľstva PSK č. 439/2012 zo dňa 11.12.2012 k nájmu nehnuteľného majetku PSK - prípad hodný osobitného zreteľa v správe SÚC PSK - zmena doby nájmu (postrekovacie zariadenie).
  6. Návrhy na zriadenie vecného bremena
    A. Zriadenie bezodplatného vecného bremena (in rem) na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Sabinov v správe Domova sociálnych služieb v Sabinove a Spojenej školy, SNP 16, Sabinov, v prospech oprávneného z vecného bremena - vlastníkov nehnuteľností na parcele 5397, k. ú. Sabinov.
  7. Návrhy na zriadenie budúceho vecného bremena
    A. Zriadenie budúceho odplatného vecného bremena (in rem) na nehnuteľnom majetku PSK v správe SÚC PSK v k. ú. Kučín nad Ondavou v prospech budúceho oprávneného z vecného bremena - Obce Kučín v súvislosti s realizáciou stavby „Kanalizácia v obci Kučín“.
    B. Zriadenie budúceho odplatného vecného bremena in personam na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Nižná Šebastová v správe SÚC PSK v prospech budúceho oprávneného z vecného bremena - Obec Fintice v súvislosti s realizáciou stavby „Fintice-Vodovod a ČOV, zmena stavby pred dokončením.“
    C. Zriadenie budúceho odplatného vecného bremena (in rem) na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Vranov nad Topľou v správe - Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja v prospech budúceho oprávneného z vecného bremena - Východoslovenská vodárenská spoločnosť a.s. v súvislosti s realizáciou stavby - „Vranov nad Topľou, ul. Mlynská - Budovateľská - rekonštrukcia kanalizácie a prepojenie vodovodu.“
  8. Rôzne
  9. Záver

PhDr. Vladimír Ledecký, v.r.
predseda Komisie správy majetku pri Zastupiteľstve PSK

Ing. Štefan Matejčík, v. r.
sekretár Komisie správy majetku pri Zastupiteľstve PSK

Publikované: 08.02.2017 / Aktualizované: 06.02.2018 HoreTlačiť