21. zasadnutie Komisie správy majetku pri ZSPK (29.11.2016)

Pozvánka na riadne zasadnutie

Termín zasadnutia: 29. november 2016 o 14.00 hod.

Miesto konania: budova Úradu PSK, Námestie mieru 2 (II. podlažie – malá zasadačka)

Program zasadnutia

1. Otvorenie
  2. Schválenie prevodu majetku obchodnou verejnou súťažou a schválenie podmienok obchodnej verejnej súťaže
    A. Prevod vlastníctva prebytočného nehnuteľného majetku PSK – pozemku v k. ú. Prešov v správe Spojenej školy, Kollárova 10, Prešov, spôsobom uskutočnenia obchodnej verejnej súťaže a schválenie podmienok obchodnej verejnej súťaže.
    B. Prevod vlastníctva prebytočného nehnuteľného majetku PSK – pozemku a stavby v k. ú. Solivar v správe Strednej odbornej školy, Košická 20, Prešov, spôsobom uskutočnenia obchodnej verejnej súťaže a schválenie podmienok obchodnej verejnej súťaže.
  3. Majetkové prevody nehnuteľného majetku PSK – prípady hodné osobitného zreteľa
    A. Prevod nehnuteľného majetku Prešovského samosprávneho kraja – pozemkov v  k. ú. Veľký Šariš v správe Správy a údržby ciest PSK do vlastníctva kupujúceho – Mesta Veľký Šariš z dôvodu hodného osobitného zreteľa pre umiestnenie zastávok MHD.
  4. Návrhy na zmenu uznesení Zastupiteľstva PSK
    A. Návrh na zmena uznesenia Zastupiteľstva PSK č. 92/2014 zo dňa 26. 08. 2014 – SOŠ Sládkovičova – garáž a pozemky v k. ú. Snina – zmena podmienok OVS – za ponúknutú cenu.
    B. Návrh na zmenu uznesenia Zastupiteľstva PSK č. 222/2015 zo dňa 25. 08. 2015 – SOŠ Sládkovičova – kuchyňa a pozemky v k. ú. Snina – zmena podmienok OVS – za ponúknutú cenu.
    C. Návrh na zmenu uznesenia zo 17. zasadnutia Zastupiteľstva PSK č. 336/2016 zo dňa 25.04.2016 - OVS – SOŠ, Mierová 1973/79, Humenné – Domov mládeže, k.ú. Humenné – zmena podmienok súťaže – za ponúknutú cenu.
    D. Návrh na zmenu uznesenia zo 17. zasadnutia Zastupiteľstva PSK č. 342/2016 zo dňa 25.04.2016 – zámena pozemkov medzi PSK a Mestom Prešov – oprava druhu kultúry pozemkov zo zastavanej plochy na ostatnú plochu – ostatné bez zmeny.
    E. Návrh na zmenu uznesenia Zastupiteľstva PSK č. .229/2015 zo dňa 25.08.15 - budúci prevod – Hospitálska rehoľa sv. Jána z Boha - Milosrdní bratia.
  5. Pohľadávky
    A. Návrh na upustenie od vymáhania pohľadávok a ich odpísanie.
  6. Návrhy na zriadenie vecného bremena
    A. Zriadenie odplatného vecného bremena „in personam“ na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Spišská Sobota v správe v správe Gymnázia Kukučínova Poprad v prospech oprávneného z vecného bremena – Mgr. Štefan Šutaj a MUDr. Lucia Šutajová, Francisciho 908/2, Poprad, v súvislosti so stavbou „Rodinný dom Optimal 838 Poprad – Spišská Sobota, ul. Rovná“.
    B. Zriadenie budúceho odplatného vecného bremena in personam na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Prešov v správe – Správy a údržby ciest PSK v prospech budúceho oprávneného z vecného bremena – Východoslovenská distribučná, a.s. v súvislosti s realizáciou stavby „Prešov-Vydumanec, 18 ZD-VN, TS, rozš. NN“.
    C. Zriadenie odplatného vecného bremena in personam na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Prešov v správe – Spojená škola, Kollárovava 10, Prešov prospech oprávneného z vecného bremena – Východoslovenská distribučná, a.s. v súvislosti s realizáciou stavby „Prešov-Vydumanec, 18 ZD-VN, TS, rozš. NN“.
  7. Návrhy na zriadenie budúceho vecného bremena
    A. Zriadenie budúceho odplatného vecného bremena (in personam) na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Humenné v správe Úradu PSK v prospech budúceho oprávneného z vecného bremena – Východoslovenská distribučná, a.s. v súvislosti so stavbou „Humenné-úprava TS0106-0030, VN, NN“.
    B. Zriadenie budúceho odplatného vecného bremena in personam na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Mestisko v správe - SÚC PSK v prospech budúceho oprávneného z vecného bremena - SPP - distribúcia, a.s., Mlynské nivy 44/b, 825 11 Bratislava v súvislosti s realizáciou stavby „Pripojovací plynovod“.
  8. Rôzne
  9. Záver

PhDr. Vladimír Ledecký, v.r.
predseda Komisie správy majetku pri Zastupiteľstve PSK

Ing. Štefan Matejčík, v. r.
sekretár Komisie správy majetku pri Zastupiteľstve PSK

Publikované: 29.11.2016 / Aktualizované: 06.02.2018 HoreTlačiť