20. zasadnutie Komisie správy majetku pri Z PSK (04.10.2016)

Termín zasadnutia: 4. október 2016 o 14.00 hod.
Miesto konania: v zasadačke Odboru regionálneho rozvoja - budova Úradu PSK - 4 poschodie, číslo dverí 420 , Námestie mieru 2, Prešov

Program zasadnutia:

1. Otvorenie
  2. Majetkové prevody nehnuteľného majetku – kúpa
    Prevod nehnuteľného majetku – novovytvoreného pozemku v k.ú. Davidov z vlastníctva predávajúceho - Obec Davidov do vlastníctva kupujúceho - Prešovský samosprávny kraj, ktorý tento majetok zveruje do správy – Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja.
  3. Schválenie prevodu majetku obchodnou verejnou súťažou a schválenie podmienok obchodnej verejnej súťaže
     Prevod vlastníctva prebytočného nehnuteľného majetku PSK – pozemkov a stavieb – školská jedáleň a prechodová chodba ku školskej jedálni v k.ú. Humenné v správe Obchodnej akadémie, Komenského 1, Humenné, spôsobom uskutočnenia obchodnej verejnej súťaže a schválenie podmienok obchodnej verejnej súťaže.
  4. Majetkové prevody nehnuteľného majetku PSK (pozemok zastavaný stavbou vlastníctve nadobúdateľa a priľahlý pozemok)
    Prevod nehnuteľného majetku – pozemku v k. ú. Kalinov v správe SÚC PSK do bezpodielového spoluvlastníctva kupujúceho - manželov Jána Dribňáka a Anny Dribňákovej. (VHZP – 43,00 € pri cene 2,14 €/m2).
  5. Návrhy na zmenu uznesení Zastupiteľstva PSK
     Návrh na zmenu uznesenia z 8. zasadnutia Zastupiteľstva PSK č. 137/2014 zo dňa 09.12.2014 zo dňa 09.12.2014 - OVS - SPŠ strojnícka Prešov, chata k. ú. Mlynčeky - zmena podmienok súťaže (za ponúknutú cenu minimálne vo výške 50 % z ceny).
  6. Návrhy na zriadenie vecného bremena (budúceho vecného bremena)
    A. Zriadenie budúceho vecného bremena na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Krajná Poľana v správe - SÚC PSK v prospech budúceho oprávneného z vecného bremena - Východoslovenská vodárenská spoločnosť a.s. v súvislosti s realizáciou stavby „Krajná Poľana rekonštrukcia výtlaku ČS-VDJ Nižný Komárnik“.
    B. Zriadenie budúceho odplatného vecného bremena na nehnuteľnom majetku PSK v správe SÚC PSK v k. ú. Medzilaborce v prospech budúceho oprávneného z vecného bremena – VVS, a.s., v súvislosti s realizáciou stavby „Medzilaborce, Ul. Mierová, Ul. Duchnovičova – stavebné úpravy vodovodu“.
    C. Zriadenie budúceho odplatného vecného bremena na nehnuteľnom majetku PSK v správe SÚC PSK v k. ú. Bardejovská Nová Ves v prospech budúceho oprávneného z vecného bremena – STAP SF, s.r.o., v súvislosti s realizáciou stavby „ČS STAP SF Bardejov, kanalizačná a elektrická prípojka“.
    D. Zriadenie odplatného vecného bremena na nehnuteľnom majetku PSK v správe Šarišskej galérie v Prešove v k. ú. Prešov v prospech oprávneného z vecného bremena – Ing. Ľubomír Výbošťok a Ing. Viera Výbošťoková, Ul. Šarišská 1015/75, 08221 Veľký Šariš, v súvislosti s užívaním elektrickej prípojky z distribučnej trafostanice TS 0586-0706.
    E. Zriadenie odplatného vecného bremena (in rem) na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Sabinov v správe Úradu PSK v prospech oprávneného z vecného bremena - Kaufland Slovenská republika v.o.s. v súvislosti s realizáciou stavby „Obchodné centrum Kaufland Sabinov“.
  7. Návrhy na zmenu uznesení Komisie správy majetku pri ZPSK
     Návrh na zmenu uznesenia Komisie správy majetku pri Zastupiteľstva PSK č. 18/2016 zo dňa 19.07.2016 v bode II.B.1. – Zriadenie vecného bremena (in rem) na nehnuteľnom majetku PSK v správe OA Poprad, k. ú. Poprad v prospech oprávneného z vecného bremena – vlastníka susedného pozemku (súčasným vlastníkom je VIA INVEST s.r.o.) z dôvodu zmeny právneho stavu v katastri nehnuteľností.
  8. Rôzne
  9. Záver

PhDr. Vladimír Ledecký, v.r.
predseda Komisie správy majetku pri Zastupiteľstve PSK

Ing. Štefan Matejčík, v. r.
sekretár Komisie správy majetku pri Zastupiteľstve PSK

Publikované: 13.10.2016 / Aktualizované: 06.02.2018 HoreTlačiť