4. zasadnutie Komisie sociálnych vecí a rodiny pri Z PSK (07.08.2018)

Pozvánka na zasadnutie

Termín zasadnutia: 07. august 2018 o 13:00 hod.
Miesto konania: Úrad PSK, Námestie mieru 2, II. podlažie č. d. 235 (krídlo vpravo)

1. Otvorenie zasadnutia, schválenie programu
  2. Kontrola plnenia uznesení (Analýza žiadostí o posúdenie odkázanosti na sociálnu službu a žiadostí o uzatvorenie zmluvy o poskytovaní sociálnej služby za 1. polrok 2018)
  3. Nájom dočasne prebytočného nehnuteľného majetku v správe zariadenia sociálnych služieb Senior dom Svida, SNP 4, 089 01 Svidník (časť pozemku).
  4. Informatívna správa o výberových konaniach.
  5. Informácia o prebiehajúcej výzve na predkladanie žiadostí o nenávratné finančné prostriedky na podporu prechodu poskytovania sociálnych služieb a sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately z inštitucionálnej formy na komunitnú.
  6. Správa o zmenách v krízových strediskách v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja.
  7. Informatívna správa o Koncepcii rozvoja sociálnych služieb.
  8. Informácia o príprave podujatia „Krídla túžby“ 2018.
  9. Informatívna správa o plnení vyhlášky č.210/2016 MZ SR
  10. Výzva č. 2 na predkladanie žiadostí o poskytnutí dotácie pre rok 2018 – Program 3 „Sociálne služby“ – Kvalitné poskytovanie sociálnych služieb na území PSK neverejnými poskytovateľmi podľa VZN PSK č.57/2017 o poskytovaní dotácií z vlastných príjmov PSK.

11. Rôzne
  12. Návrh na uznesenie