9. zasadnutie Komisie správy majetku pri Z PSK (11.03.2019)

Pozvánka na riadne zasadnutie

Termín zasadnutia: 11. marec 2019 o 13.00 hod.

Miesto konania: budova Úradu PSK, malá zasadačka - 2. podlažie, Námestie mieru 2, Prešov

Program zasadnutia:

1. Otvorenie
  2. Majetkové prevody nehnuteľného majetku PSK
    2.1 Zámena nehnuteľného majetku - pozemkov v k. ú. Prešov vo vlastníctve PSK, v správe Strednej zdravotníckej školy, Sládkovičova 36, 080 01 Prešov za pozemok vo vlastníctve Atrium n. o. bez vzájomného finančného vyrovnania z dôvodu hodného osobitného zreteľa.
    2.2 Prevod nehnuteľného majetku Prešovského samosprávneho kraja - pozemku v k. ú. Svidník do vlastníctva kupujúceho - Jozef Zalesinski z dôvodu hodného osobitného zreteľa.
    2.3 Prevod nehnuteľného majetku - pozemkov v k. ú. Hudcovce z vlastníctva predávajúceho - Obec Hudcovce do vlastníctva kupujúceho - Prešovský samosprávny kraj, ktorý tento majetok zveruje do správy - Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja.
    2.4 Prevod novovytvoreného pozemku v k. ú. Bardejov v správe SÚC PSK do vlastníctva kupujúceho - Peter Kmec z dôvodu hodného osobitného zreteľa.
    2.5 Súhlas k nakladaniu akciovej spoločnosti Prešovské zdravotníctvo, a. s., s nepeňažným vkladom.
  3. Nájom majetku PSK – prípad hodný osobitného zreteľa
    3.1 Nájom majetku PSK (ubytovacie zariadenie) v k. ú. Ľubotice v správe Stredná priemyselná škola drevárska v Prešove do nájmu nájomcu - Prešovská univerzita v Prešove z dôvodu hodného osobitného zreteľa.
  4. Návrhy na zriadenie vecného bremena
    4.1 Zriadenie budúceho odplatného vecného bremena (in rem) na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Čemerné v správe SÚC PSK v prospech budúceho oprávneného z vecného bremena - SHELL Slovakia, s. r. o., v súvislosti s realizáciou stavby „Vodovodná prípojka Čerpacia stanica PH SHELL Slovakia s. r. o., Vranov nad Topľou“.
    4.2 Zriadenie vecného bremena na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Prešov v správe Strednej odbornej školy technickej, Volgogradská 1, Prešov v prospech oprávneného z vecného bremena - SHELL Slovakia, s. r. o., v súvislosti s realizáciou stavby "Kanalizačná prípojka ČS pohonných hmôt SHELL Slovakia s. r. o., Prešov - Levočská".
    4.3 Zriadenie vecného bremena na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Bardejov v správe Spojenej školy, Štefánikova 64, Bardejov v prospech oprávneného z vecného bremena - Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a. s., v súvislosti s realizáciou stavby "Bardejov - Ul. Kutuzovova, rozšírenie vodovodu a kanalizácie".
    4.4 Zriadenie vecného bremena na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Záborské v správe SÚC PSK v prospech oprávneného z vecného bremena - PUBLIKO, s. r. o., na uloženie inžinierskych sietí - vodovodného potrubia.
    4.5 Zriadenie vecného bremena na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Jablonov, v prospech NDS a. s, v súvislosti s realizáciou stavby D1 Jablonov - Studenec, objektu SO 501-00 kanalizácie diaľnice.
    4.6 Zriadenie budúceho odplatného vecného bremena na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Kamenica nad Cirochou v prospech budúceho oprávneného z vecného bremena - Východoslovenská distribučná, a. s., v súvislosti s realizáciou stavby „SO 0105 - NN rozvody elektrickej energie“.
  5. Rôzne
    5.1 Informatívna správa o žiadosti spoločnosti Deutsch-Slowakische Akademien, a. s. o nájom majetku PSK v k. ú. Kežmarok za účelom zriadenia Vzdelávacieho a rekvalifikačného strediska DSA Kežmarok z  dôvodu hodného osobitného zreteľa.
    5.2 Informatívna správa o žiadosti Prešovskej univerzity v Prešove o nájom ďalších priestorov v k. ú. Ľubotice na ul. Bardejovská 24.
    5.3 Žiadosť obce Hervartov o prevod spoluvlastníckeho podielu stavby - objekt služieb cestovného ruchu a pozemku pod stavbou v podielovom spoluvlastníctve PSK a obce Hervartov v k. ú. Hervartov do vlastníctva kupujúceho - obce Hervartov z dôvodu hodného osobitného zreteľa.

MUDr. Patrik Mihaľ, v. r.
predseda Komisie správy majetku pri Zastupiteľstve PSK

Ing. Vladimír Grešš, v. r.
sekretár Komisie správy majetku pri Zastupiteľstve PSK

Publikované: 14.02.2019 / Aktualizované: 28.11.2022 HoreTlačiť