33. zasadnutie Komisie správy majetku pri Z PSK

Pozvánka

V zmysle § 20 zákona č. 302/2001 Z. z. o samospráve vyšších územných celkov (zákon o samosprávnych krajoch) v znení neskorších predpisov zvolávam

33. rokovanie  komisie správy majetku  pri Zastupiteľstve Prešovského samosprávneho kraja, ktoré sa uskutoční

Termín zasadnutia:8

8. 3. 2021

Miesto konania:

on-line

Program

1. Prevod nehnuteľného majetku – pozemkov v k. ú. Prešov v správe Hotelovej akadémie Prešov do       vlastníctva Mgr. Peter Louma, z dôvodu hodného osobitného zreteľa.
    1.2 Návrh na schválenie prevodu nehnuteľného majetku vo vlastníctve PSK, v správe SÚC PSK do   vlastníctva obce Vlková, ako prípad hodný osobitného zreteľa.
    1 .3 Návrh na schválenie prevodu nehnuteľného majetku vo vlastníctve  PSK, v správe SÚC PSK do vlastníctva pani Blichovej, v k. ú. Makovce, ako prípad hodný osobitného zreteľa.
    1.4. Návrh na schválenie zámeny nehnuteľného majetku vo vlastníctve PSK v správe SÚC PSK, s podielovými spoluvlastníkmi pozemkov, LV č. 789 a LV č. 832, k.ú. Stráže pod Tatrami ako prípad hodný osobitného zreteľa
    1.5  Prevod nehnuteľného majetku –  pozemku v k. ú. Humenné z vlastníctva predávajúceho -  Prešovský samosprávny kraj do výlučného vlastníctva kupujúceho – POPOVEC-KARDIOSERVIS, s.r.o. z dôvodu hodného osobitného zreteľa.
    1.6  Zámena nehnuteľného majetku vo vlastníctve PSK v správe SÚC PSK s obcou Sečovská Polianka, k.ú. Sečovská Polianka, ako prípad hodný osobitného zreteľa bez finančného vyrovnania.
    Majetkové prevody nehnuteľného majetku PHOZ
  2. OVS
    2.1 Prevod vlastníctva prebytočného nehnuteľného majetku PSK – stavba a pozemok v k. ú. Sabinov v správe Spojená škola Sabinov spôsobom uskutočnenia obchodnej verejnej súťaže a schválenie podmienok obchodnej verejnej súťaže.
    2.2 Schválenie prevodu majetku obchodnou verejnou súťažou a schválenie podmienok obchodnej verejnej súťaže  (Podtatranské osvetové stredisko v Poprade)
  3. Zriadenie vecného bremena
    3.1 Zriadenie budúceho vecného bremena na nehnuteľnom majetku PSK v k .ú. Spišská Sobota v prospech oprávneného z vecného bremena –Hotel Zauber, s. r. o.
    3.2  Zriadenie vecného bremena na nehnuteľnom majetku PSK v k. ú. Bardejovská Nová Ves v správe SÚC PSK v prospech budúceho oprávneného z vecného bremena – Východoslovenská distribučná, a. s. v súvislosti s realizáciou stavby „Bardejovská Nová Ves – Úprava NN siete a DP na ulici Brezová“
    3.3   Návrh na zriadenie budúceho vecného bremena na majetku vo vlastníctve PSK, v k.ú. Nová Lesná, v súvislosti s realizáciou stavby: „Nová Lesná, Resort – VN, TS, NN“.
    3.4.   Návrh na zriadenie vecného bremena na majetku vo vlastníctve PSK, v k.ú. Levoča, v súvislosti s realizáciou stavby: Optické pripojenie Energotel – Levoča
  4. Uzatvorenie Dodatku č. 1 k Zmluve o užívaní spoločnej nehnuteľnosti PSK ARÉNA zo dňa 03.03.2017, číslo z registra zmlúv Úradu PSK: 127/2017/ODDSVPaSB.r
  5. Kúpa
    5.1 Prevod nehnuteľného majetku – pozemku zapísaného na LV č. 1954 v k. ú. Solivar z podielového spoluvlastníctva Ing. Dušan Kačmarik, Pardubice – Trnova, ČR a Mgr. Helena Gašpárova, Trebišov, do výlučného vlastníctva kupujúceho -  Prešovský samosprávny kraj
    5.2. Prevod nehnuteľného majetku – pozemkov v k. ú. Svidník z podielového spoluvlastníctva Kataríny Sotákovej do výlučného vlastníctva kupujúceho -  Prešovský samosprávny kraj.
    5.3  Prevod nehnuteľného majetku – pozemkov v k. ú. Svidník z podielového spoluvlastníctva Jozefa Bojkasa do výlučného vlastníctva kupujúceho -  Prešovský samosprávny kraj.
    5.4  Návrh na zrušenie uznesenia z 25. zasadnutia Zastupiteľstva PSK č. 658/2021 zo dňa 15. februára 2021.
  6. Návrh - Protest prokurátora proti uzneseniu Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja      č. 617/2020
  7. Návrh na trvalé upustenie od vymáhania pohľadávok a ich odpísanie z účtovnej evidencie
  8. Informatívna správa o pripravovanom investičnom zámere: Rekonštrukcia a modernizácia Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach
  9. Návrh na dofinancovanie nadlimitných výdavkov v rámci implementovaného projektu „Zvýšenie počtu žiakov Spojenej školy J. Henischa v Bardejove na praktickom vyučovaní“
  10. Rôzne
    10.1 Protokol a návrh opatrení NKU
    10.2 Dodatok č. 1 k rokovaciemu poriadku komisií pri Zastupiteľstve Prešovského samosprávneho kraja

MUDr. Patrik Mihaľ, v. r.
predseda komisie

JUDr. Lýdia Budziňáková, MBA, v. r.
sekretárka komisie

Publikované: 20.1.2021 / Aktualizované: 28.11.2022 HoreTlačiť