29. zasadnutie Komisie správy majetku pri Z PSK (21.09.2020)

Pozvánka

V zmysle § 20 zákona č. 302/2001 Z. z. o samospráve vyšších územných celkov (zákon o samosprávnych krajoch) v znení neskorších predpisov zvolávam

29. rokovanie  komisie správy majetku pri Zastupiteľstve Prešovského samosprávneho kraja, ktoré sa uskutoční

Termín zasadnutia:

21. 09. 2020 o 13:00 hod.

Miesto konania:

na Úrade Prešovského samosprávneho kraja, Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, v zasadacej miestnosti č. II. podlažie – malá zasadačka

1. Otvorenie
  2. OVS
    2.1  Prevod vlastníctva prebytočného nehnuteľného majetku PSK v k.ú. Bardejov v správe Spojenej školy, Štefánikova 64, Bardejov, spôsobom uskutočnenia obchodnej verejnej súťaže a schválenie podmienok obchodnej verejnej súťaže.
    2.2 Prevod vlastníctva prebytočného nehnuteľného majetku PSK – stavby a pozemky v k. ú. Spišská Sobota v správe Podtatranské osvetové stredisko v Poprade spôsobom uskutočnenia obchodnej verejnej súťaže a schválenie podmienok obchodnej verejnej súťaže.
    2.3 Prevod vlastníctva prebytočného nehnuteľného majetku PSK – bytu v k. ú. Bijacovce  spôsobom uskutočnenia obchodnej verejnej súťaže a schválenie podmienok obchodnej verejnej súťaže.
    2.4 Prevod vlastníctva prebytočného nehnuteľného majetku PSK v k. ú. Stropkov v správe Strednej odbornej školy v Stropkove, spôsobom uskutočnenia obchodnej verejnej súťaže a schválenie podmienok obchodnej verejnej súťaže.

3. Kúpa
    3.1 Prevod nehnuteľného majetku – pozemku v súvislosti so stavbou „Eliminácia bezpečnostných rizík na ceste III/3637“ v k. ú. Vyšný Kazimír od Obce Vyšný Kazimír do výlučného vlastníctva kupujúceho -  Prešovský samosprávny kraj.
    3.2 Prevod nehnuteľného majetku - pozemku v súvislosti so stavbou " Zlepšenie vzdelávacej infraštruktúry v Spojenej škole, Jarmočná 108, Stará Ľubovňa – Elokované pracovisko, Lomnička 150" a zriadenie vecného bremena v k. ú. Lomnička od SR – Slovenský pozemkový fond Bratislava do výlučného vlastníctva kupujúceho - Prešovský samosprávny kraj.
  4. Zriadenie vecného bremena
    4.1. Návrh na zriadenie vecného bremena v prospech PSK, v k. ú. Stará Ľubovňa, v súvislosti so stavbou šachty na zvod dažďovej vody, na pozemku vo vlastníctve SR, v správe LESY Slovenskej republiky, š.p.
    4.2. Zriadenie vecného bremena na nehnuteľnom majetku PSK, k. ú. Humenné v prospech oprávneného z vecného bremena  - Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. pre stavbu „Humenné, ul. Mierová, Gaštanová, rekonštrukcia kanalizácie“
    4.3. Zriadenie budúceho vecného bremena (in rem) na nehnuteľnom majetku PSK, v k.ú. Chminianska Nová Ves v správe Správy a údržby ciest PSK, v súvislosti s realizáciou stavby „Chminianska Nová Ves – úprava VN a TS1 NS“
    4.4. Zriadenie vecných bremien (in rem) na nehnuteľnom majetku PSK, v k.ú. Kamenica nad Cirochou v správe Správy a údržby ciest PSK, v súvislosti s realizáciou stavby „IBV Kamenica nad Cirochou – súbor stavieb Komunikácie a siete TI“
    4.5  Zriadenie budúceho vecného bremena (in rem) na nehnuteľnom majetku PSK, v k.ú. Spišská Teplica, v správe Správy a údržby ciest PSK, v súvislosti s realizáciou stavby „Cyklistický chodník Spišská Teplica - Poprad“
    4.6  Návrh na zriadenie budúcich vecných bremien na majetku vo vlastníctve TATRAMAT,  a. s. a PSK, v k. ú. Matejovce, v súvislosti s realizáciou projektu CuRI.
    4.7  Návrh na zriadenie budúceho vecného bremena na majetku vo vlastníctve TATRAMAT,  a. s. a PSK,  v k. ú. Matejovce, prekládka prípojky VN 487.
  5. Nájom nehnuteľného majetku PSK
    5.1  Nájom nehnuteľného majetku v k. ú. Zlatá Baňa v správe Krajského múzea v Prešove do nájmu nájomcu Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov z dôvodu hodného osobitného zreteľa
  6. Návrh na neupotrebiteľnosť a fyzickú likvidáciu nehnuteľného majetku Prešovského samosprávneho kraja
  7. Rôzne

MUDr. Patrik Mihaľ, v. r.
predseda komisie

JUDr. Lýdia Budziňáková, MBA, v. r.
sekretár komisie

Publikované: 17.9.2019 / Aktualizované: 28.11.2022 HoreTlačiť