26. zasadnutie Komisie správy majetku pri Z PSK (20.07.2020)

Pozvánka na riadne zasadnutie

Termín zasadnutia: 20. júl 2020 o 13.00 hod.

Miesto konania: budova Úradu PSK, malá zasadačka - 2. podlažie, Námestie mieru 2, Prešov

Program zasadnutia

1. Otvorenie
  2. Návrh rokovacieho poriadku

3. Kúpa

2.1  Prevod nehnuteľného majetku – pozemkov pod stavbou „Rekonštrukcia mosta na ceste III/3584, č. 3584-001 Krušinec“ v k. ú. Krušinec od mesta Stropkov do výlučného vlastníctva kupujúceho -  Prešovský samosprávny kraj.
    2.2 Prevod nehnuteľného majetku – pozemkov pod stavbou „Rekonštrukcia mosta na ceste III/3584, č. 3584-001 Krušinec“ v k. ú. Krušinec od SR – Slovenský pozemkový fond Bratislava do výlučného vlastníctva kupujúceho -  Prešovský samosprávny kraj.
    2.3 Prevod nehnuteľného majetku – pozemkov v k.ú. Tatranská Lomnica od Mesta Vysoké Tatry, v súvislosti so stavbou „Tatranská Lomnica, prestavba existujúcej križovatky cesty č. II/537“  do výlučného vlastníctva kupujúceho -  Prešovský samosprávny kraj.
  4. Obchodná verejná súťaž
    3.1  Prevod vlastníctva prebytočného nehnuteľného majetku PSK – stavba a pozemok v k. ú. Prešov v správe Knižnice P.O. Hviezdoslava v Prešove spôsobom uskutočnenia obchodnej verejnej súťaže a schválenie podmienok obchodnej verejnej súťaže
    3.2  Prevod vlastníctva prebytočného nehnuteľného majetku PSK v k.ú. Drienica v správe Spojenej školy Sabinov, spôsobom uskutočnenia obchodnej verejnej súťaže a schválenie podmienok obchodnej verejnej súťaže
    3.3  Prevod vlastníctva prebytočného nehnuteľného majetku PSK – stavby a pozemky v k. ú. Spišská Sobota  v správe Podtatranské osvetové stredisko v Poprade spôsobom uskutočnenia obchodnej verejnej súťaže                    a schválenie podmienok obchodnej verejnej súťaže

5. Zriadenie vecného bremena

4.1 Zriadenie budúceho vecného bremena na nehnuteľnom majetku PSK, v k.ú. Prešov v správe Správy a údržby ciest PSK, v súvislosti s výstavbou pripojovacieho plynovodu pre novostavbu areálu motoristov, v prospech KAMIOR s.r.o.

4.2 Návrh na zriadenie budúceho vecného bremena na majetku vo vlastníctve PSK, v k. ú. Tovarné, v súvislosti s realizáciou stavby „Výstavba chodníka pre peších a cyklistov v extraviláne obce Tovarné“.

4.3 Návrh na zriadenie budúceho vecného bremena na majetku vo vlastníctve PSK, v k.ú. Žehňa,  v súvislosti s výstavbou rekreačných domov – Dubový háj Chrasť, Žehňa (technická infraštruktúra).

1. Nájom nehnuteľného majetku PSK

5.1 Návrh na zmenu uznesenia Komisie správy majetku pri Zastupiteľstve PSK č. 24/2020 zo dňa     04.05.2020 – zriadenie budúceho vecného bremena na majetku vo vlastníctve PSK, v k. ú. Záborské,       pre umiestnenie   distribučného VN rozvodu v prospech investorov.

5.2  Návrh na zmenu uznesenia Komisie správy majetku pri Zastupiteľstve PSK č. 329/2019 zo dňa 21.10.2019 – nájom nehnuteľného majetku PSK – prípad hodný osobitného zreteľa v prospech nájomcu PRO COMMUNIO, o.z.

5.3  Návrh na zmenu uznesenia  Zastupiteľstva PSK č. 314/2016 zo dňa 23.02.2016 – nájom nehnuteľného majetku PSK – prípad hodný osobitného zreteľa v prospech nájomcu Slovenský zväz zdravotne postihnutých Okresná rada Prešov

1. Rôzne
    6.1 Prevod nehnuteľného majetku - pozemkov v k. ú. Bijacovce v správe Spojenej školy Bijacovce do vlastníctva Michal Lepeták, z dôvodu hodného osobitného zreteľa.

2. Dodatok č. 6 k Zásadám nakladania a hospodárenia s majetkom PSK

MUDr. Patrik Mihaľ, v. r.
predseda Komisie správy majetku pri Zastupiteľstve PSK

Ing. Anton Repka, v. r.