Fond mikroprojektov

logo programu - Interreg Poľsko - Slovensko PL-SK

Program cezhraničnej spolupráce INTERREG V-A Poľsko-Slovensko 2014-2020

Strešné projekty slúžia na realizáciu a implementáciu mikroprojektov v rámci Fondu mikroprojektov (ďalej už len FMP). Tieto prostriedky sú určené na realizáciu cezhraničných aktivít v oblasti podpory programu v rámci dvoch prioritných osí:

• Prioritná os 1 – Ochrana a rozvoj prírodného a kultúrneho dedičstva pohraničnej oblasti
  • Prioritná os 3 – Rozvoj cezhraničného vzdelávania a celoživotného vzdelávania

Mikroprojekty vybrané na poskytnutie finančného príspevku musia prispievať k plneniu cieľov programu a realizovať ukazovatele výstupov priradené k príslušnej prioritnej osi.

Poskytnutie finančného príspevku na miestne iniciatívy menšieho rozsahu, prostredníctvom FMP, by malo tvoriť základ pre väčšie spoločné cezhraničné projekty. V rámci FMP existuje tiež možnosť realizácie investícií ako doplnenia aktivít „mäkkého“ charakteru. Investícia však nemôže byť jediným alebo hlavným cieľom realizácie mikroprojektu.

Každý strešný projekt spoločne pripravujú a realizujú dva alebo – v prípade partnerstva vytvoreného Euroregiónom „Tatry“ a PSK a ŽSK – tri oprávnené subjekty, partneri strešného projektu. V každom z partnerstiev sa realizujú dva strešné projekty. Bližšie informácie v časti - strešné projekty Prešovského samosprávneho kraja.

Viac informácií o programe cezhraničnej spolupráce INTERREG V-A Poľsko-Slovensko 2014-2020

Informácie pre mikroprijímateľov v súvislosti s pandémiou COVID-19

Kontakty pre mikroprijímateľov

Fáza č. 1