Odvolania

Odvolacie konanie - mikroprojekty Karpatský euroregión (KER)

Odvolacie konanie v súlade s čl. 74 (3) nariadenia (EÚ) 1303/2013 pre mikroprojekty riadené v rámci strešných projektov realizovaných v partnerstve Združenia Karpatský euroregión Poľsko a Vyššieho územného celku v Prešove v Programe Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020 (Príloha č. 2 - Rokovací poriadok Výboru pre mikroprojekty)

• Podanie odvolania len na platnom formulári !formulár na stiahnutie - RTF (528 kB)
  • Podpísané odvolanie zašle vedúci partner/žiadateľ v priebehu 10 kalendárnych dní odo dňa nasledujúceho po dni doručenia oznámenia o výsledku hodnotenia/výberu mikroprojektu na e-mailovú adresu: sekretariat@karpacki.pl
    alebo na adresu: Združenie Karpatský euroregión Poľsko, Rynek 16, 35-064 Rzeszów (tel./fax. 17 852 52 05)
  • Pozor! Odvolanie sa podáva dvojjazyčne, t. j. v poľskom a v slovenskom jazyku.
  • Odvolanie sa spravidla vybavuje v priebehu 20 kalendárnych dní od jeho doručenia.
  • Detailné informácie týkajúce sa odvolacieho konania sú uvedené v prílohe aktuálnej Príručky pre mikroprijímateľa PSK-Karpaty (Príloha č. 4 - Rokovací poriadok Výboru pre mikroprojekty)

Podávanie odvolania

1. Odvolanie je možné podať, ak hodnotenie/výber mikroprojektu nebolo podľa názoru žiadateľa v súlade s postupmi hodnotenia/výberu stanovenými v dokumentoch týkajúcich sa výzvy na predkladanie mikroprojektov. Odvolanie nie je možné podať z dôvodu vyčerpania alokácie v rámci výzvy.
  2. Odvolanie môže podať výhradne Vedúci partner/Žiadateľ mikroprojektu.
  3. Proti výsledku hodnotenia jednotliv
  4. Odvolacie konanie neprebehne, ak:
    a) bolo odvolanie podané po uplynutí lehoty,
    b) odvolanie podá subjekt, ktorý nie je vedúcim partnerom/žiadateľom mikroprojektu,
    c) neboli splnené požiadavky stanovené v bode 1 a 2,
    d) v ktorejkoľvek fáze odvolacieho konania dôjde k vyčerpaniu finančných prostriedkov určených na mikroprojekt.
  5. Oznámenie o tom, že odvolacie konanie neprebehne, zašle Euroregión vedúcemu partnerovi/žiadateľovi v spolupráci s Vyšším územným celkom v Prešove.
  6. Komisia pre vybavovanie odvolaní môže vyzvať vedúceho partnera/žiadateľa, aby doplnil dokumenty, podal dodatočné vysvetlenia alebo získal odborný posudok.
  7. Komisia pre vybavovanie odvolaní prijíma rozhodnutie o súhlasnom alebo zamietavom stanovisku k odvolaniu.
  8. Euroregión za spolupráce s Vyšším územným celkom v Prešove bezodkladne písomne oznámi Žiadateľovi mikroprojektu výsledok odvolacieho konania.
  9. Rozhodnutie o odvolaní je konečné, záväzné pre všetky strany a nemôže byť predmetom ďalších odvolacích konaní v rámci Programu. Horeuvedené konanie neporušuje právo na odvolanie vyplývajúce z vnútroštátnych právnych predpisov, predovšetkým práva tých žiadateľov, ktorých žiadosti boli zamietnutéých kritérií nie je odvolanie prípustné.

Odbor cezhraničnej a medzinárodnej spolupráce

Sekretariát:
tel.: