Úrad bez bariér

Úrad Prešovského samosprávneho kraja PONÚKA:

• Bezbariérový vstup (zadný vchod) - plošina pre vozíček, kočiar, pri vstupe dostatočne veľký voľný priestor a samootváracie dvere.
  • Bezbariérový prístup - je komplexne riešený - po vstupe do budovy cez plošinu pri zadnom vchode, za pomoci bezbariérového výťahu a voľným pohybom po chodbách jednotlivých poschodí, čím je prístupná dostupnosť na každý odbor (okrem Útvaru hlavného kontrolóra, ktorý je v oddelenom trakte bez výťahu) a oddelenie úradu. Na 6. poschodí sa nachádza bezbariérové WC vhodné pre vozíčkarov.
  • Bezbariérový výťah so zvukovým komentovaním - s dostatočným priestorom na vozíček, kočiar. Každé poschodie je ohlasované zvukovým komentárom, na ktorom poschodí sa práve nachádza.
  • Prístupný webový portál - ktorý spĺňa prísne štandardy pre prístupnosť verejnej správy - napr. textové alternatívy k videozáznamom (Magazín PSK), textové popisky ku grafickým prvkom, web prístupný asistenčným technlógiám, prístupné PDF dokumenty a pod.. Veľký dôraz sa kladie na to, aby boli všetky zverejňované informácie dostupné pre všetkých občanov.
  • Bezbariérové WC - určené pre imobilných pacientov (6. posch. chodba vľavo).
  • Bowlingový turnaj - charitatívne podujatie, z ktorého sa výťažok (finančné prostriedky) rozdelia medzi osoby so zdravotným postihnutím.

Parkovacie miesta pre imobilných občanov nie sú k dispozícii, avšak po vzájomnej dohode, je možné dočasne takéto miesta zabezpečiť. Potrebné sa vopred ohlásiť na oddelení správy vnútornej prevádzy a správy budov tel: 051/7081 333.

Úrad Prešovského samosprávneho kraja
080 01 Prešov

Informačné stredisko: 051 / 70 81 111
Fax: 051/ 70 81 170

Ako sa k nám dostanete

Súradnice: N 49°00'06,87", E 21°14'27,69"

Podrobný plán ako sa dostanete na Úrad PSK, nájdete na odkaze - Ako sa k nám dostanete?

Publikované: 02.08.2017 / Aktualizované: 02.08.2017 HoreTlačiť