Ako sa k nám dostanete?

Ako sa dostanete na Úrad Prešovského samosprávneho kraja?

Budova, v ktorej sídli Úrad PSK

AUTOM

Autom sa k úradu dostanete priamo pomocou GPS  alebo navigácie podľa ulice Námestie mieru 2, Prešov.

Možnosť parkovania nájdete v tabuľke.

Tabuľka parkovacích miest v blízkosti Úradu PSK
možnosť parkovania platené parkovisko  cena za hod./ cena 24 hod. Poplatok - dni a čas
priamo za úradom, Námestie mieru 2 (prístup z Vajanského ul.) áno 1 € / 3 €
za úradom cez cestu pri cintoríne (ulica Vajanského) - zóna 3 (O parkovaní Mesta Prešov) áno 0,35 € / 1 € Po-Pi: 7.00-17.00
za Úradom Krajského úradu (Biely dom - Námestie mieru 3 - prístup z Vajanského ulice) áno 0,50 € / 1 €
pred zdravotníckym zariadením MUČO, Kováčska ul.(prístup z Konštantínovej a Vajanského) - zóna 2 (O parkovaní Mesta Prešov) áno 0,35 € /  Po-Pi: 7.00-17.00

MHD - autobusom, trolejbusom a pešo

Zastávka VAJANSKÉHO

• Autobus MHD č. 12 (Smer: Nemocnica - Vajanského - Trojica - Veľká pošta - Kúpeľná - VUKOV - Jánošíková) - nachádza sa za úradom.
  • Vstup na Úrad PSK je možný cez bezbariérový zadný vchod vľavo alebo po schodoch vpravo.

Zastávka TROJICA v oboch smeroch

• Zastávkou prechádzajú viaceré spoje autobusom a trolejbusov v závislosti od smeru - najčastejšie spoje sú trolejbusy 4, 8, ďalšie spoje - 1, 2, 5, 7, 11, 12, 14, 15,16, 18, 20, 21, 22, 24, 28, 29 (smer Nemocnica), 32, 36, 39, 41, 45.
  • Zo zastávky je potrebné prejsť pešo cca 4 - 5 min. - možnosť 2 trás.
  • Detail trasy cez Kováčsku ulicu - cca 350 m (chodník na pravej strane (smer z mesta) je vhodná pre vozíčky a kočiare - nový rozšírených chodník na pravej strane smerom z mesta na Slovenskú ulicu, chodník na ľavej strane nie je vhodný pre kočiare a vozíček z dôvodu úzkeho chodníka, sťaženého prístupu chodníkom). Zo zastávky (smer na sídl. 3 a okolie) pokračovať Hlavnou ulicou smerom k svetelnej križovatke a približne po 47 metroch zabočiť vpravo na Kováčsku ulicu. Pokračovať Kováčskou ulicou asi 110 metrov a potom odbočiť vľavo (predtým prejsť cez priechod prechodcov na rozcestí malej križovatky ciest) na ulicu Námestí mieru medzi budovy Odborový dom kultúry a Okresný úrad.  Približne po 89 metroch odbočiť vpravo stále na ulicu Námestie mieru a pokračovať smerom nahor ulicou (62 m). Potom (po 62 m) zabočiť vľavo a nachádzate sa pred hlavným vchodom Úradu PSK.
  • Detail trasy po ulici Hlavná - (bezbariérový prístup k úradu - vhodná pre vozíček, kočiar) - Zo zastávky (smer na sídlisko 3 a okolie) pokračovať Hlavnou ulicou k svetelnej križovatke a pri  Odborovom dome kultúry zabočiť vpravo na ulicu Námestie mieru. Pokračovať ulicou smerom nahor a potom zabočiť vľavo a nacházate sa pred hlavným vchodom Úradu PSK.
  • Hlavný vchod nie je bezbariérový. Pre bezbariérový vstup do budovy slúži zadný vchod s bezbariérovou plošinou.

Podrobný prehľad o odchodoch spojov nájdete na odkaze www.dpmp.sk

AUTOBUSOM - SAD dopravou

Z autobusovej aj vlakovej stanice sa dostanete MHD - autobusom alebo trolejbusom na zastávku Trojica. Ďalej je postup rovnaký ako pri cestovaní MHD - pozri vyššie.

Zastávka Hlavná stanica - smer Trojica - najideálnejšie trolejbus č. 4 alebo č. 8.

Publikované: 06.05.2016 / Aktualizované: 07.11.2022 HoreTlačiť