Organizačná štruktúra

Organizačná štruktúra odboru SO pre IROP

SO pre IROP je samostatná organizačná zložka, ktorá je súčasťou organizačnej štruktúry Úradu Prešovského samosprávneho kraja.

V nadväznosti na implementáciu Integrovaného regionálneho operačného programového programu na programové obdobie 2014-2020 bol Uznesením vlády SR č. 232/2014 Prešovský samosprávny kraj určený ako Sprostredkovateľský orgán pre Integrovaný regionálny operačný program (SO pre IROP). Odbor SO pre IROP kompetenčne spadá pod predsedu PSK a má dve samostatné oddelenia:

Schéma organizačnej štruktúry odboru SO pre IROP

SO pre IROP je samostatná organizačná zložka v zodpovednosti predsedu Prešovského samosprávneho kraja.

Organizačná štruktúra odboru SO pre IROP - bližší popis v texte nižšie

Popis k schéme organizačnej štruktúry odboru SO pre IROP:

1. Predseda Prešovského samosprávneho kraja ako štatutárny zástupca SO pre IROP - riadi činnosť odboru SO
  2. Štatutárny orgán RO pre IROP  menuje predsedu Rady partnerstva. Činnosti a úlohy späté so sekretariátom Rady Partnerstva vykonáva zamestnanec oddelenia riadenia a koordinácie - manažér pre informovanie a komunikáciu (MIK).

3. Odbor SO pre IROP - vedúci odboru sa zodpovedá predsedovi PSK
  4. Vedúci odboru priamo riadi činnosť dvoch oddelení (rovnocenné postavenie v štruktúre):
    4a) Oddelenie implemetácie projektov (OIP)
    4b) Oddelenie riadenia a koordinácie (ORK)
  5. Oddelenie implementácie projektov (OIP) - zahŕňa tieto pracovné pozície a následovné členenie:
    5a) vedúci oddelenia, manažér posudzovania projektov/projektových zámerov (MPP/PZ)
    5b) projektový manažér (PM)
    5c) manažér kontroly verejného obstarávania (MKVO)
  6.  Oddelenie riadenia a koordinácie - plní aj úlohu sekretariátu riadenia projektov
    6a) vedúci oddelenia, manažér pre metodiku (MM)
    6b) manažér informovania a komunikácie (MIK)
    6c)