Lekárske služby prvej pomoci

APS - Ambulantná pohotovostná služba PSK

Prešovský samosprávny kraj, odbor zdravotníctva v Prešove oznamuje, že podľa novelizovaného zákona NR SR 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Lekársku službu prvej pomoci vykonávajú poskytovatelia poskytujúci všeobecnú ambulantnú starostlivosť a špecializovanú zubno – lekársku ambulantnú starostlivosť v zdravotníckom zariadení poskytovateľa, ktorý je oprávnený na základe vydaného povolenia prevádzkovať lekársku službu prvej pomoci; lekárska služba prvej pomoci všeobecnej ambulantnej starostlivosti sa vykonáva aj formou návštevnej služby v domácom prostredí alebo inom prostredí osoby, ktorej sa ambulantná starostlivosť poskytuje.

Ambulantná pohotovostná služba sa vykonáva podľa rozpisu určeného samosprávnym krajom zverejneným na jeho webovom sídle, ktorý obsahuje miesto výkonu lekárskej služby prvej pomoci, čas vykonávania ambulantnej pohotovostnej služby a zoznam poskytovateľov zdravotnej starostlivosti s uvedením dátumov vykonávania ambulantnej pohotovostnej služby i v období, na ktorý sa tento rozpis vyhotovuje.

Od 1.7.2018 sú pôvodné LSPP nahradené ambulantnou pohotovostnou službou v čase od 16. do 22. hodiny v pracovných dňoch a v čase od 7. do 22. hodiny v dňoch pracovného pokoja.

Aktuálne lekárske služby prvej pomoci vo Vašom okrese

Publikované: 21.01.2009 / Aktualizované: 24.08.2018 HoreTlačiť