Oznámenie zdravotnej poisťovne Union

Výkon očkovania pandemickou vakcínou

Union zdravotná poisťovňa

Na základe listu ministra zdravotníctva Slovenskej republiky č. 08212-4/2010-ŠT zo dňa 14. 1. 2010, ktorým žiada Union zdravotnú poisťovňu, a. s. o zabezpečenie informovanosti lekárov primárneho kontaktu prostredníctvom vyšších územných celkov o postupe a spôsobe úhrady výkonov za očkovanie pandemickou vakcínou Vám oznamujeme, že Union zdravotná poisťovňa, a. s. v súlade s Postupmi pre zabezpečenie distribúcie pandemickej vakcíny v Slovenskej republike, ktoré boli schválené uznesením Pandemickej komisie vlády Slovenskej republiky č. 12 zo dňa 14.10.2009 v Bratislave, uhradí výkon očkovania proti chrípke všeobecnému lekárovi v súlade so zmluvou o poskytovaní zdravotnej starostlivosti, ak u poistenca, s ktorým má podpísanú dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti očkovanie pandemickou vakcínou vykonal a vykáže ho Union zdravotnej poisťovni, a. s. k úhrade.

Všeobecný lekár vykazuje zdravotný výkon očkovania 252b s kódom choroby Z25.1 v štvormiestnom tvare. Všeobecný lekár zároveň vykazuje pandemickú vakcínu v súlade s prílohou č. 2 Metodického usmernenia Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou č. 9/3/2006 Spracovanie a vykazovanie zdravotných výkonov poskytovateľov zdravotnej starostlivosti elektronickou formou nasledovne:

• v položke 9 vety tela dávky 751 uvádza písmeno „P"
  • v položke 12 vety tela dávky 751 uvádza kód podanej pandemickej vakcíny

Kód

Názov

Doplnok

Reg. číslo

PANENZA

sus inj IOx5 mI /10 dávok o 0,5 ml

59/0841/09-S

PANENZA, injekčná suspenzia v
naplnenej injekčnej striekačke

sus inj 1x0,5 ml/15 pg
(striek.inj.skl.na I.+ihla)

59/0840/09-S

PANENZA, injekčná suspenzia v
na lnenej injekčnej strieka6ke

sus inj 1x0,5 ml/15 jig
(striek.inj.skl.na I.)

59/0840/09-S

• v položke 13 vety tela dávky 751 uvádza skutočne podané množstvo pandemickej vakcíny
  • v položke 14 vety tela dávky 751 uvádza hodnotu „0,-" (nula)

Na základe listu ministra zdravotníctva Slovenskej republiky Vás žiadame o zabezpečenie informovanosti všetkých všeobecných lekárov v pôsobnosti Vášho samosprávneho kraja o postupe a spôsobe úhrady výkonu očkovania pandemickou vakcínou Union zdravotnou poisťovňou, a.s.

Ing. Elena Majekova
riaditeľka sekcie nákupu zdravotnej starostlivosti a programov zdravia

Na stiahnutie:

Publikované: 26.01.2010 / Aktualizované: 26.01.2010 HoreTlačiť