Zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja - Covid-19

Zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja súvisiace s koronavírusom

Aktualizované 28.05.2020 09:27

PSK začal dnes (25.05.2020) s distribúciou osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP), ktoré dnes vyzdvihol na Správe štátnych hmotných rezerv (SŠHR). SŠHR nám poskytla na distribúciu 124 000 ks chirurgických masiek, 51 600 ks respirátorov FFP2 a 60 000 ks rukavíc.

V 1. kole OOPP budú rozdelené medzi všetkých ambulantných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, to znamená pre všetky všeobecné ambulancie pre dospelých, všeobecné ambulancie pre deti a dorast, ambulantné pohotovostné služby pre dospelých a pre deti a dorast, špecializované ambulancie, zubné ambulancie a zubnolekárske pohotovostné služby. Následne budú rozdelené OOPP medzi ADOS, DOS, hospice, DZS, RDG SVALZ, atď.

OOPP je možné prevziať na kontaktnom mieste v okrese, v určený deň a v určených hodinách. Prosíme o dodržanie termínov, v prípade ak si ich nemôžete vyzdvihnúť v určenom čase, odporúčame splnomocniť iného poskytovateľa na prevzatie OOPP.

Zoznam kontaktných miest a dátumov na prevzatie OOPP - súbor na stiahnutie (25.5.2020) - PDF (82 kB)

Koronavírusové ochorenie COVID-19

www.vucpo.sk/koronavirus , www.po-kraj.sk/koromavirus