Občania a podnikatelia - Covid-19

Informácie pre občanov a podnikateľov súvisiace s koronavírusom

Aktualizované 28.05.2020 08:28

Povinnosť pri návrate zo zahraničia

Podľa siedmej aktualizácie Usmernenia hlavného hygienika SR v súvislosti s ochorením COVID_19 spôsobeným koronavírusom SARS_CoV_2 je odporúčané osobám vracajúcim sa (opakovane vstupujúcim) na Slovensko podstúpiť izoláciu v domácom prostredí.

V prípade, že po návrate zo zahraničia plánujete sa zdržiavať v Prešovskom samosprávnom kraji a nemáte na Slovensku uzavretú dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti so všeobecným lekárom pre dospelých, resp. deti nemajú dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti so všeobecným lekárom pre deti a dorast, hláste túto skutočnosť na zdravotnictvo@vucpo.sk spolu s uvedením Vášho mena a priezviska, resp. aj mena a priezviska dieťaťa, dátumu narodenia, trvalého bydliska, tel. čísla, e-mailu, dátumu vstupu na územie SR a krajinu, z ktorej prichádzate. Ďakujeme.

Informácia o prerozdelení osobných ochranných pracovných prostriedkov zo Správy štátnych hmotných rezerv pre zariadenia sociálnych služieb v Prešovskom kraji (6.5.2020) - PDF (98 kB)

Ponuka pomoci

Vyhlášky, usmernenia, opatrenia a rozhodnutia

Hygienické opatrenia, postupy a odporúčania