Prax pre univerzity, riešenia pre firmy 4.0

Projekt pre podnikateľov a firmy v spolupráci s univerzitami

Uzávierka projektu 17. december

Ďalšou aktivitou, na ktorú by sme radi upriamili vašu pozornosť je projekt „PRAX PRE UNIVERZITY, RIEŠENIA PRE FIRMY 4.0“, ktorý je určený predovšetkým pre podnikateľov a firmy, ktoré hľadajú možnosti spolupráce s univerzitami, ako aj majú záujem „vychovať“ pracovníkov pre vlastné potreby.

Projekt si kladie za cieľ popasovať sa s výzvou ako prepojiť školstvo a následne absolventov s potrebami firiem. Podľa prieskumov, len 13% zamestnávateľov si myslí, že absolventi sú dobre pripravení na prácu.

Východ Slovenska bude v tomto ročníku zastúpený dvoma akademickými subjektmi:

1. Celá Univerzita P. J. Šafárika
  2. Stavebná fakulta TUKE

Agentúra SARIO spáruje predložené témy od firiem s fakultami a usporiada online kooperačné podujatia, na ktorých budú mať výskumníci, vysokoškolskí pedagógovia a študenti možnosť s firmami nadviazať priamy kontakt a naštartovať spoluprácu.

V rámci projektu Prax pre univerzity, riešenia pre firmy 4.0 majú firmy možnosť do 17. decembra 2021 predkladať:

• témy bakalárskych, diplomových a dizertačných prác na základe zadaní z praxe, ktoré potrebujú vyriešiť,
  • ponuky stáží pre študentov,
  • návrhy oblastí pre vytvorenie spoločných výskumno-vývojových projektov s fakultou,
  • ponuky cases studies v rámci výučby predmetov.

Výsledky predchádzajúcich ročníkov

Bližšie informácie o projekte

Odbor strategického rozvoja

Sekretariát: 051 / 70 81 502