Správa budov

Oddelenie správy budov

Metodika

• metodicky usmerňuje a monitoruje činnosti správcov majetku PSK v oblasti prevádzky a údržby zvereného majetku

Správa hnuteľného a nehnuteľného majetku

• spravuje nehnuteľný majetok PSK, ktorý nie je zverený do správy organizáciám v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK (okrem (i) budovy Úradu PSK, Námestie mieru 2, Prešov, (ii) budovy Hlavná 139, Prešov a (iii) garáži pre služobné vozidlá, Duklianska 3, Prešov, ktoré spravuje Oddelenie správy vnútornej prevádzky a krízového riadenia)
  • spravuje hnuteľný majetok PSK, ktorý nie je zverený do správy organizáciám v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK (okrem majetku nachádzajúceho sa v (i) budove Úradu PSK, Námestie mieru 2, Prešov, (ii) budove Hlavná 139, Prešov a (iii) garážach pre služobné vozidlá, Duklianska 3, Prešov, ktoré spravuje Oddelenie správy vnútornej prevádzky a krízového riadenia)
  • realizuje drobné opravy a údržby objektov Ú PSK
  • vykonáva kontrolu nájomných zmlúv a podmienok dohodnutých v nájomných zmluvách
  • predkladá návrhy investičných akcii a opráv na schválenie
  • zabezpečuje prípravu podkladov k priznaniu dane z nehnuteľnosti pri novonadobudnutom a odpredanom nehnuteľnom majetku

Účtovná a vecná evidencia hnuteľného a nehnuteľného majetku

• vykonáva účtovnú a vecnú evidenciu hnuteľného a nehnuteľného majetku nezvereného do správy organizáciám v zriaďovacej pôsobnosti PSK (zaradenie majetku, pridelenie inventarizačného čísla, pohyby majetku a vyradenie majetku z evidencie a pod.)
  • vykonáva inventarizáciu majetku PSK, ktorý nie je zverený do správy organizáciám v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK
  • v rámci nájomných zmlúv viažucích sa k spravovanému majetku v spolupráci s oddelením správy vnútornej prevádzky a krízového riadenia a právnym oddelením spravuje pohľadávky  z nich vyplývajúce. Podrobnejšia definícia kompetencií je riešená v samostatnej smernici.
  • zabezpečuje účtovné odpisovanie investičného majetku PSK
  • zabezpečuje predkladanie náležitých účtovných zostáv o majetku odboru financií
  • zabezpečuje prípravu príkazných listov a zoznamov o evidencii majetku k riadnym a mimoriadnym inventúram majetku Úradu PSK a prenajatého majetku PSK
  • zabezpečuje účtovné vysporiadanie predaného majetku a vyradeného majetku PSK