Zmena a obmedzenia vlakových spojení

Cestujúcich vlakmi ZSSK, a. s. sa od 18. 4. 2021 čiastočne končí obmedzenie dopravy

Prešovský samosprávny kraj (PSK) – Odbor dopravy upozorňuje cestujúcich na čiastočné ukončenie obmedzenia vlakovej dopravy na základe rozhodnutia Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky (MDV SR). Uvoľnenie dopravy od 18.4.2021 je reakcia na čiastočné zlepšenie pretrvávajúcej pandémie COVID-19. Vlaky budú vedené v rámci 1. zmeny platného grafikonu vlakovej dopravy 2020/2021 s drobnými obmedzeniami.

Diaľková doprava

• EN 442 a 443 sú vedené na vnútroštátnom úseku Humenné – Žilina a späť.
  • SC 242 a 243 sú aj naďalej zrušené
  • RR 83xx Poprad-Tatry – Muszyna  ostávajú zrušené aj naďalej (predpoklad zavedenia od 3. VII. 2021).
  • Vo vnútroštátnych vlakoch naďalej nebudú radené reštauračné vozne.

Regionálna a prímestská doprava

• posilová doprava v oblasti Vysokých Tatier bude realizovaná o niečo neskôr, a to od 1. VII. 2021;
  • sezónne vlaky vedené z Medzilaboriec smer Lupkow budú vedené neskôr oproti pôvodnému plánu, a to od 2. VII. 2021;

Daný dokument obsahuje optimalizáciu vlakovej dopravy na území PSK. Všetky úpravy, aktuálne a presné časy odchodov/príchodov vlakov v rámci celej Slovenskej republiky nájdete na www.zssk.sk. Všetkým cestujúcim prajeme pevné zdravie, dostatok trpezlivosti a príjemne strávené chvíle počas cestovania vlakom.

Publikované: 26.03.2021 / Aktualizované: 19.04.2021 HoreTlačiť