Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Rozdelenie obcí podľa volebných obvodov PSK

Zoznam obcí podľa volebných obvodov pre voľby do orgánov Prešovského samosprávneho kraja v roku 2022

 Volebný obvod č. 1 Okres Bardejov

 Volebný obvod č. 2 Okres Humenné

Volebný obvod č. 3 Okres Kežmarok

Volebný obvod č. 4 Okres Levoča

Volebný obvod č. 5 Okres Medzilaborce 

Volebný obvod č. 6 Okres Poprad

Volebný obvod č. 7 Okres Prešov

Volebný obvod č. 8 Okres Sabinov

Volebný obvod č. 9 Okres Snina

Volebný obvod č. 10 Okres Stará Ľubovňa

Volebný obvod č. 11 Okres Stropkov

Volebný obvod č. 12 Okres Svidník

Volebný obvod č. 13 Okres Vranov nad Topľou

 Volebný obvod č. 1 Okres Bardejov

Bardejov

Abrahámovce, okres Bardejov

Andrejová

Bartošovce

Becherov

Beloveža

Bogliarka

Brezov

Brezovka

Buclovany

Cigeľka

Dubinné

Frička

Fričkovce

Gaboltov

Gerlachov, okres Bardejov

Hankovce, okres Bardejov

Harhaj

Hažlín

Hertník

Hervartov

Hrabovec

Hrabské

Hutka

Chmeľová

Janovce

Jedlinka

Kľušov

Kobyly

Kochanovce, okres Bardejov

Komárov

Koprivnica

Kožany

Krivé

Kríže

Kružlov

Kučín, okres Bardejov

Kurima

Kurov

Lascov

Lenartov

Lipová, okres Bardejov

Livov

Livovská Huta

Lopúchov

Lukavica, okres Bardejov

Lukov

Malcov

Marhaň

Mikulášová

Mokroluh

Nemcovce, okres Bardejov

Nižná Polianka

Nižná Voľa

Nižný Tvarožec

Oľšavce

Ondavka

Ortuťová

Osikov

Petrová

Poliakovce

Porúbka, okres Bardejov

Raslavice

Regetovka

Rešov

Richvald

Rokytov

Smilno

Snakov

Stebnícka Huta

Stebník

Stuľany

Sveržov

Šarišské Čierne

Šašová

Šiba

Tarnov

Tročany

Vaniškovce

Varadka

Vyšná Polianka

Vyšná Voľa

Vyšný Kručov

Vyšný Tvarožec

Zborov

Zlaté

 Volebný obvod č. 2 Okres Humenné

Humenné

Adidovce

Baškovce, okres Humenné

Brekov

Brestov, okres Humenné

Černina

Dedačov

Gruzovce

Hankovce, okres Humenné

Hažín nad Cirochou

Hrabovec nad Laborcom

Hrubov

Hudcovce

Chlmec

Jabloň

Jankovce

Jasenov, okres Humenné

Kamenica nad Cirochou

Kamienka, okres Humenné

Karná

Kochanovce, okres Humenné

Košarovce

Koškovce

Lackovce

Lieskovec, okres Humenné

Lukačovce

Ľubiša

Maškovce 

Modra nad Cirochou

Myslina

Nechválova Polianka

Nižná Jablonka

Nižná Sitnica

Nižné Ladičkovce

Ohradzany

Pakostov

Papín

Porúbka, okres Humenné

Prituľany

Ptičie

Rohožník, okres Humenné

Rokytov pri Humennom

Rovné, okres Humenné

Ruská Kajňa

Ruská Poruba

Slovenská Volová

Slovenské Krivé

Sopkovce

Topoľovka

Turcovce

Udavské

Veľopolie

Víťazovce

Vyšná Jablonka

Vyšná Sitnica

Vyšné Ladičkovce

Vyšný Hrušov

Závada, okres Humenné

Závadka, okres Humenné

Zbudské Dlhé

Zubné

 Volebný obvod č. 3 Okres Kežmarok

Kežmarok

Abrahámovce, okres Kežmarok

Bušovce

Červený Kláštor

Havka

Holumnica

Hradisko

Huncovce

Ihľany

Jezersko

Jurské

Krížová Ves

Lechnica

Lendak

Ľubica

Majere

Malá Franková

Malý Slavkov 

Matiašovce

Mlynčeky

Osturňa

Podhorany, okres Kežmarok

Rakúsy

Reľov

Slovenská Ves

Spišská Belá

Spišská Stará Ves

Spišské Hanušovce

Stará Lesná

Stráne pod Tatrami

Toporec

Tvarožná

Veľká Franková

Veľká Lomnica

Vlková

Vlkovce

Vojňany

Vrbov

Výborná

Zálesie, okres Kežmarok

Žakovce

 Volebný obvod č. 4 Okres Levoča

Levoča

Baldovce

Beharovce

Bijacovce

Brutovce

Buglovce

Dlhé Stráže

Doľany, okres Levoča

Domaňovce

Dravce

Dúbrava, okres Levoča

Granč-Petrovce

Harakovce

Jablonov

Klčov

Korytné

Kurimany

Lúčka, okres Levoča

Nemešany

Nižné Repaše

Oľšavica

Ordzovany

Pavľany

Poľanovce

Pongrácovce

Spišské Podhradie

Spišský Hrhov

Spišský Štvrtok

Studenec

Torysky

Uloža

Vyšné Repaše

Vyšný Slavkov

Volebný obvod č. 5 Okres Medzilaborce 

Medzilaborce

Brestov nad Laborcom

Čabalovce

Čabiny

Čertižné

Habura

Kalinov

Krásny Brod

Ňagov

Oľka

Oľšinkov

Palota

Radvaň nad Laborcom

Repejov

Rokytovce

Roškovce

Sukov

Svetlice

Valentovce

Volica

Výrava

Zbojné

Zbudská Belá

 Volebný obvod č. 6 Okres Poprad

Poprad

Batizovce

Gánovce

Gerlachov, okres Poprad

Hozelec

Hôrka

Hranovnica

Jánovce, okres Poprad

Kravany, okres Poprad

Liptovská Teplička

Lučivná

Mengusovce

Mlynica

Nová Lesná

Spišská Teplica

Spišské Bystré

Spišský Štiavnik

Svit

Štôla

Štrba

Šuňava

Švábovce

Tatranská Javorina

Veľký Slavkov

Vernár

Vikartovce

Vydrník

Vysoké Tatry

Ždiar

 Volebný obvod č. 7 Okres Prešov

Prešov

Abranovce

Bajerov

Bertotovce

Brestov, okres Prešov

Bretejovce

Brežany

Bzenov

Čelovce, okres Prešov

Červenica

Demjata

Drienov

Drienovská Nová Ves

Dulova Ves

Fintice

Fričovce

Fulianka

Geraltov

Gregorovce

Haniska, okres Prešov

Hendrichovce

Hermanovce

Hrabkov

Chmeľov

Chmeľovec

Chminianska Nová Ves

Chminianske Jakubovany

Chmiňany

Janov

Janovík

Kapušany

Kendice

Klenov

Kojatice

Kokošovce

Krížovany

Kvačany, okres Prešov

Lada

Lažany

Lemešany

Lesíček

Ličartovce

Lipníky

Lipovce

Lúčina

Ľubotice

Ľubovec

Malý Slivník

Malý Šariš

Medzany

Miklušovce

Mirkovce

Mošurov

Nemcovce, okres Prešov

Okružná

Ondrašovce

Ovčie

Petrovany

Podhorany, okres Prešov

Podhradík

Proč

Pušovce

Radatice

Rokycany

Ruská Nová Ves

Sedlice

Seniakovce

Suchá Dolina

Svinia

Šarišská Poruba

Šarišská Trstená

Šarišské Bohdanovce

Šindliar

Široké

Štefanovce, okres Prešov

Teriakovce

Terňa

Trnkov

Tuhrina

Tulčík

Varhaňovce

Veľký Slivník

Veľký Šariš

Víťaz

Vyšná Šebastová

Záborské

Záhradné

Zlatá Baňa

Žehňa

Žipov

Župčany

 Volebný obvod č. 8 Okres Sabinov

Sabinov

Bajerovce

Bodovce

Brezovica, okres Sabinov

Brezovička

Červená Voda

Červenica pri Sabinove

Daletice

Drienica

Dubovica

Ďačov

Hanigovce

Hubošovce

Jakovany

Jakubova Voľa

Jakubovany, okres Sabinov

Jarovnice

Kamenica

Krásna Lúka

Krivany

Lipany

Lúčka, okres Sabinov

Ľutina

Milpoš

Nižný Slavkov

Olejníkov

Oľšov

Ostrovany

Pečovská Nová Ves

Poloma

Ratvaj

Ražňany

Renčišov

Rožkovany

Šarišské Dravce

Šarišské Michaľany

Šarišské Sokolovce

Tichý Potok

Torysa

Uzovce

Uzovské Pekľany

Uzovský Šalgov

Vysoká, okres Sabinov

 Volebný obvod č. 9 Okres Snina

Snina

Belá nad Cirochou

Brezovec

Čukalovce

Dlhé nad Cirochou

Dúbrava, okres Snina

Hostovice

Hrabová Roztoka

Jalová

Kalná Roztoka

Klenová

Kolbasov

Kolonica

Ladomirov

Michajlov

Nová Sedlica

Osadné

Parihuzovce

Pčoliné

Pichne

Príslop

Runina

Ruská Volová

Ruský Potok

Stakčín

Stakčínska Roztoka

Strihovce

Šmigovec

Topoľa

Ubľa

Ulič

Uličské Krivé

Zboj

Zemplínske Hámre

 Volebný obvod č. 10 Okres Stará Ľubovňa

Stará Ľubovňa

Čirč

Ďurková

Forbasy

Hajtovka

Haligovce

Hniezdne

Hraničné

Hromoš

Chmeľnica

Jakubany

Jarabina

Kamienka, okres Stará Ľubovňa

Kolačkov

Kremná

Kyjov

Lacková

Legnava

Lesnica

Litmanová

Lomnička

Ľubotín

Malý Lipník

Matysová

Mníšek nad Popradom

Nižné Ružbachy

Nová Ľubovňa

Obručné

Orlov

Plaveč

Plavnica

Podolínec

Pusté Pole

Ruská Voľa nad Popradom

Starina

Stráňany

Sulín

Šambron

Šarišské Jastrabie

Údol

Veľká Lesná

Veľký Lipník

Vislanka

Vyšné Ružbachy

 Volebný obvod č. 11 Okres Stropkov

Stropkov

Baňa

Breznica

Breznička, okres Stropkov

Brusnica

Bukovce

Bystrá, okres Stropkov

Bžany

Duplín

Gribov

Havaj

Chotča

Jakušovce

Kolbovce

Korunková

Kožuchovce

Krišľovce

Kručov

Krušinec

Lomné

Makovce

Malá Poľana

Miková

Miňovce

Mrázovce

Nižná Olšava

Oľšavka, okres Stropkov

Potoky

Potôčky

Soľník

Staškovce

Šandal

Tisinec

Tokajík

Turany nad Ondavou

Varechovce

Veľkrop

Vislava

Vladiča

Vojtovce

Vyškovce

Vyšná Olšava

Vyšný Hrabovec

 Volebný obvod č. 12 Okres Svidník

Svidník

Belejovce

Beňadikovce

Bodružal

Cernina

Cigla

Dlhoňa

Dobroslava

Dubová, okres Svidník

Dukovce

Fijaš

Giraltovce

Havranec

Hrabovčík

Hunkovce

Jurkova Voľa

Kalnište

Kapišová

Kečkovce

Kobylnice

Korejovce

Kračúnovce

Krajná Bystrá

Krajná Poľana

Krajná Porúbka

Krajné Čierno

Kružlová

Kuková

Kurimka

Ladomirová

Lužany pri Topli

Lúčka, okres Svidník  

Matovce

Medvedie

Mestisko

Mičakovce

Miroľa

Mlynárovce

Nižná Jedľová

Nižná Pisaná

Nižný Komárnik

Nižný Mirošov

Nižný Orlík

Nová Polianka

Okrúhle

Príkra

Pstriná

Radoma

Rakovčík

Rovné, okres Svidník

Roztoky

Soboš

Stročín

Svidnička

Šarbov

Šarišský Štiavnik

Šemetkovce

Štefurov

Vagrinec

Valkovce

Vápeník

Vyšná Jedľová

Vyšná Pisaná

Vyšný Komárnik

Vyšný Mirošov

Vyšný Orlík

Železník

Želmanovce

 Volebný obvod č. 13 Okres Vranov nad Topľou

Vranov nad Topľou

Babie

Banské

Benkovce

Bystré

Cabov

Čaklov

Čičava

Čierne nad Topľou

Davidov

Detrík

Dlhé Klčovo 

Ďapalovce

Ďurďoš 

Giglovce

Girovce

Hanušovce nad Topľou

Hencovce

Hermanovce nad Topľou 

Hlinné     

Holčíkovce

Jasenovce

Jastrabie nad Topľou

Juskova Voľa

Kamenná Poruba, okres Vranov nad Topľou

Kladzany

Komárany

Kučín, okres Vranov nad Topľou

Kvakovce

Majerovce

Malá Domaša

Matiaška

Medzianky

Merník

Michalok

Nižný Hrabovec

Nižný Hrušov

Nižný Kručov

Nová Kelča

Ondavské Matiašovce

Pavlovce, okres Vranov nad Topľou

Petkovce

Petrovce, okres Vranov nad Topľou

Piskorovce

Poša

Prosačov

Radvanovce

Rafajovce

Remeniny

Rudlov

Ruská Voľa

Sačurov

Sečovská Polianka

Sedliská

Skrabské

Slovenská Kajňa

Soľ

Štefanovce, okres Vranov nad Topľou

Tovarné

Tovarnianska Polianka

Vavrinec

Vechec

Vlača

Vyšný Kazimír

Vyšný Žipov

Zámutov

Zlatník

Žalobín

 

Publikované: 06.07.2022 / Aktualizované: 28.07.2022 HoreTlačiť