Vzťahy úradu k orgánom PSK

Vzťahy Úradu PSK k jednotlivým orgánom PSK

Vzťah úradu k zastupiteľstvu

• Úrad pripravuje a spracováva materiály, odborné podklady a iné písomnosti pre rokovanie zastupiteľstva a vykonáva nariadenia a uznesenia Zastupiteľstva PSK (ďalej len zastupiteľstva).
  • Riaditeľ úraduhlavný kontrolór sa zúčastňujú na zasadnutí Zastupiteľstva PSK s hlasom poradným.
  • Vedúci odborov úradu sa zúčastňujú na rokovaniach zastupiteľstva.

Vzťah úradu k predsedovi

• Predseda zastupuje samosprávny kraj navonok a je štatutárnym orgánom samosprávneho kraja v majetkovoprávnych vzťahoch, v pracovnoprávnych vzťahoch a v iných vzťahoch.
  • Predseda rozhoduje aj o veciach, v ktorých zákon zveruje samosprávnemu kraju rozhodovanie o právach a povinnostiach právnických a fyzických osôb v oblasti verejnej správy okrem vecí, o ktorých na jeho návrh rozhoduje organizačný útvar úradu určený v tomto organizačnom poriadku úradu.
  • Za plnenie úloh úradu zodpovedá riaditeľ úradu predsedovi.

Vzťah úradu ku komisiám zastupiteľstva

• Úrad pripravuje a spracováva materiály pre rokovanie komisií zastupiteľstva (ďalej len "komisie").
  • Vedúci zamestnanci úradu, ktorí sú vo funkciách sekretárov komisií, sa zúčastňujú na rokovaniach komisií, kde sú povinní podávať vysvetlenia k spracovaným a predkladaným materiálom. Na zasadnutiach komisií sa môže zúčastňovať aj hlavný kontrolór.
  • Úrad zabezpečuje podľa pokynov riaditeľa úradu a predsedov komisií prostredníctvom sekretárov komisií administratívne práce spojené s činnosťou komisií.

Publikované: 20.01.2016 / Aktualizované: 21.02.2023 HoreTlačiť