Nadácia PSK pre podporu rodiny

Nadácia Prešovského samosprávneho kraja pre podporu rodiny

Banner Nadácia PSK pre podporu rodiny

Podporujeme rodiny

PSK chce pomáhať aj v prípadoch, ktoré štandardne nedokáže pokryť sieťou svojich inštitúcií a zákonných možností štát, samospráva alebo verejnoprávne inštitúcie. Za týmto účelom bola na 10. zasadnutí (10.12.2018) Zastupiteľstvom PSK schválená Nadácia PSK pre podporu rodiny.

O nadácii

Nadácia PSK pre podporu rodiny chce a bude pomáhať jednotlivcom a rodinám, ktoré bojujú s nepriazňou osudu či už v dôsledku nepriaznivého zdravotného stavu a ochorenia detí, alebo v dôsledku živelnej pohromy, závažného a náhleho ochorenia alebo tragickej udalosti prišli o člena – živiteľa  rodiny.

Nadácia PSK pre podporu rodiny bola dňa 14. marca 2019 zapísaná Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky do registra nadácii pod číslom 203/Na-2002/1206. Od tohto dňa spustila svoju činnosť.

Hlavnými zdrojmi nadácie sú finančné prostriedky z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja a finančné príspevky a dary zo súkromných a verejných zdrojov.

Najvyšším orgánom nadácie je Správna rada, pozostávajúca z 5-tich členov, ktorí schvaľujú a usmerňujú činnosť nadácie.

Štatutárnym orgánom nadácie je správca, ktorý riadi jej činnosť a koná v jej mene.

Naším cieľom je pomoc jednotlivcom a rodinám

Pomáhame jednotlivcom a rodinám:

• v sociálnej, zdravotnej, ekonomickej a existenciálnej núdzi,

• ktorí sa v dôsledku živelnej pohromy, závažného a náhleho ochorenia alebo tragickej životnej udalosti nemôžu realizovať v riadnom sociálnom prostredí,

• kde živiteľ rodiny má zníženú pracovnú schopnosť (vplyvom chronického alebo akútneho ochorenia, či pracovného alebo mimopracovného úrazu), je fyzicky alebo psychicky hendikepovaný.

Nadačná listina

Nadačná listina  - PDF (68 kB)

Darujte

Číslo účtu: IBAN SK62 0900 0000 0051 5295 2003

Zároveň prebieha aj verejná zbierka „Pridaj sa k nám a pomôž“, ktorá trvá od júla do 30.novembra 2019
(rozhodnutie MV SR č. 000-2019-020015)

Prispieť môžete do označených pokladničiek na týchto miestach:

• Úrad PSK, Námestie mieru 2, Prešov
  • Ľubovniansky hrad, Zámocká 22, Stará Ľubovňa
  • Kežmarský hrad, Hradné námestie 42, Kežmarok
  • Divadlo Jonáša Záborského, Námestie legionárov 6, Prešov
  • Tatranská galéria, Hviezdoslavova 341, Poprad

Ďakujeme

www.nadacia-psk.sk

nadacia@vucpo.sk

Nadácia PSK pre podporu rodiny sídli na adrese:

Nadácia PSK pre podporu rodiny

Námestie mieru č. 2 (budova PSK)

Kontaktná osoba

Mgr. Viktor Guman

telefón: 051/ 70 81 622
mobil: +421 911 055 411
e-mail: viktor.guman@vucpo.sk

Žiadosti o podporu

Ako podať žiadosť?

Žiadosť  na stiahnutie nájdete na našej stránke.

Je potrebné ju korektne vyplniť a zaslať na adresu nadácie.

Keď nadácia rozbehne svoju činnosť, správna rada nadácie na čele s Predsedom PSK PaedDr. Milanom Majerským PhD. bude transparentným spôsobom prerozdeľovať finančné prostriedky.

Na stiahnutie

Postup podania žiadosti

1. Doručte nám žiadosť osobne, poštou alebo e-mailom.
  2. Žiadosť zaevidujeme.
  3. Posúdime oprávnenosť žiadosti, budeme kontaktovať žiadateľa.
  4. Prerokujeme žiadosť a dokumenty v Správnej rade nadácie.
  5. Po schválení uzatvoríme darovaciu zmluvu.

Posudzovanie žiadostí

Žiadosti sa budú posudzovať podľa poradia, v akom boli do nadácie doručené.

Nadácia si vyhradzuje právo uprednostniť žiadosť, ktorá bola zaevidovaná z dôvodu náhlej, mimoriadnej a život ohrozujúcej situácie.

Odsúhlasenie žiadostí sa bude posudzovať podľa týchto kritérií a ich kombinácií:

• nepriaznivá alebo krízová životná sociálna situácia jednotlivca alebo rodiny, ktorá nebola zapríčinená vlastným, úmyselným konaním,
  • ochota absolvovať v prípade potreby ďalšiu sociálnu službu,
  • viaczdrojové možnosti spolufinancovania pomoci (prísľub finančnej pomoci aj napr. miestnej samosprávy, komunity, neverejného sektora).

Zasadnutia Správnej rady Nadácie PSK pre podporu rodiny

Rok 2019