Severovýchod Slovenska

Severovýchod Slovenska - Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR)

Táto organizácia bola založená v zmysle zákona č. 91/2010 Z. z. o podpore cestovného ruchu.

Zakladateľom je Prešovský samosprávny kraj spolu s oblastnými organizáciami cestovného ruchu (OOCR).

Členmi tejto organizácie sú:

• Prešovský samosprávny kraj,
  • OOCR SEVERNÝ SPIŠ-PIENINY,
  • OOCR Región Vysoké Tatry,
  • OOCR TATRY-SPIŠ-PIENINY,
  • OOCR Vysoké Tatry-Podhorie,
  • OOCR Horný Zemplín a Horný Šariš,
  • OOCR Šariš-Bardejov.

Činnosť - aktivity - cieľ

Zvýšiť návštevnosť destinácie SEVEROVÝCHOD SLOVENSKA prostredníctvom aktívnej spolupráce členov OOCR a ďalších subjektov v cestovnom ruchu, skvalitňovaním marketingu, vzdelávania, propagácie, rozširovaním produktov a služieb.

Hlavným účelom krajskej organizácie je podpora cestovného ruchu na území svojich členov.

Krajská organizácia aktívne vytvára podmienky a realizuje aktivity zamerané na rozvoj cestovného ruchu na území svojich členov a chráni záujmy svojich členov.

Efektívna spolupráca členov KOCR prinesie požadovaný výsledok v oblasti cestovného ruchu za podmienky spoločnej koordinácie budovania infraštruktúry cestovného ruchu.

SEVEROVÝCHOD SLOVENSKA
Krajská organizácia cestovného ruchu