Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Najúspešnejší športovci 2016

Najúspešnejší športovci a športové kolektívy Prešovského samosprávneho kraja za rok 2016

Slávnostné vyhlásenie "Najúspešnejších športovcov a športových kolektívov Prešovského samosprávneho kraja za rok 2016" sa uskutočnilo 19. januára 2017 o 17.00 h v historickej budove DJZ v Prešove. Všetky doručené návrhy posúdila odborná komisia na základe stanovených kritérií.

Najúspešnejším športovcom(ami) PSK za rok 2016 sa stali bratranci Ladislav a Peter Škantárovci, olympijskí víťazi vo vodnom slalome.

zdroj: internet - Ladislav a Peter Škantárovci

  

Vyhodnotenie športovcov a športových kolektívov za rok 2016

Najúspešnejší športovec PSK za rok 2016

  • Ladislav a Peter Škantárovci (vodný slalom)

Najúspešnejší športovci PSK 2016 (bez určenia poradia - abecedne)

  • Igor Čupryna (hádzaná, Tatran Prešov)
  • Stanislava Dolinská (fitnes, Slovenský zväz kulturistiky, fitnes a bodyfitnes, Prešov)
  • Marek Karlík (kickbox, KK Panter Prešov)
  • Martin Otčenáš (letný biatlon, Tatranská Štrba/Dukla Banská Bystrica)
  • Oliver Rábek (hádzaná, Tatran Prešov)
  • Veronika Semaníková (karate, KK Katsudo Sabinov)
  • Martin Sopko (volejbal, VK Mirad PU Prešov)
  • Jana Vašková (silový trojboj, KSTaK Matej Bardejov)
  • Soňa Vnenčáková (atletika, AO Svit/Brno)

Najúspešnejšie kolektívy dospelých za rok 2016

  • 1. miesto: Tatran Prešov - hádzaná
  • 2. miesto: VK Mirad PU Prešov - volejbal
  • 3. miesto: MŠK Vranov n/Topľou - džudo

Najúspešnejšie kolektívy mládeže PSK za rok 2016

  • 1. miesto: TJ Slávia Svidník – volejbal
  • 2. miesto: VK Slávia Svidník – volejbal
  • 3. miesto: Kickboxing Club Panter Prešov – kickbox

Najúspešnejší študenti stredných škôl v PSK za rok 2016

  • Klaudia Lišková (armwrestling, Súkromné športové gymnázium Elba Prešov/AWK Prešov)
  • Ján Velgos (silový trojboj, Hotelová akadémia Bardejov/KSTaK Matej Bardejov)

Najúspešnejšia stredná škola za rok 2016

  • Gymnázium Stropkov - volejbal dievčatá

Cena pre hendikepovaného športovca za rok 2016

  • Samuel Andrejčík (boccia, Snina) a Michaela Balcová (boccia, Poprad)

Cena predsedu PSK Petra Chudíka

  • Karate klub Junior Prešov – projekt Juniorko na podporu detí z detských domovov

Internetový víťaz

  • Alexandra Katarína Sekelská – karate, ŠKMKarate klub Stará Ľubovňa (3 412 hlasov)

 

Publikované: 20.01.2017 / Aktualizované: 19.02.2019 HoreTlačiť