Späť
Najúspešnejší športovci 2016
Najúspešnejší športovci a športové kolektívy Prešovského samosprávneho kraja za rok 2016
Slávnostné vyhlásenie "Najúspešnejších športovcov a športových kolektívov Prešovského samosprávneho kraja za rok 2016" sa uskutočnilo 19. januára 2017 o 17.00 h v historickej budove DJZ v Prešove. Všetky doručené návrhy posúdila odborná komisia na základe stanovených kritérií.
Najúspešnejším športovcom(ami) PSK za rok 2016 sa stali bratranci Ladislav a Peter Škantárovci, olympijskí víťazi vo vodnom slalome.
Vyhodnotenie športovcov a športových kolektívov za rok 2016
Najúspešnejší športovec PSK za rok 2016
- Ladislav a Peter Škantárovci (vodný slalom)
Najúspešnejší športovci PSK 2016 (bez určenia poradia - abecedne)
-
Igor Čupryna (hádzaná, Tatran Prešov)
-
Stanislava Dolinská (fitnes, Slovenský zväz kulturistiky, fitnes a bodyfitnes, Prešov)
-
Marek Karlík (kickbox, KK Panter Prešov)
-
Martin Otčenáš (letný biatlon, Tatranská Štrba/Dukla Banská Bystrica)
-
Oliver Rábek (hádzaná, Tatran Prešov)
-
Veronika Semaníková (karate, KK Katsudo Sabinov)
-
Martin Sopko (volejbal, VK Mirad PU Prešov)
-
Jana Vašková (silový trojboj, KSTaK Matej Bardejov)
-
Soňa Vnenčáková (atletika, AO Svit/Brno)
Najúspešnejšie kolektívy dospelých za rok 2016
- 1. miesto: Tatran Prešov - hádzaná
- 2. miesto: VK Mirad PU Prešov - volejbal
- 3. miesto: MŠK Vranov n/Topľou - džudo
Najúspešnejšie kolektívy mládeže PSK za rok 2016
- 1. miesto: TJ Slávia Svidník – volejbal
- 2. miesto: VK Slávia Svidník – volejbal
- 3. miesto: Kickboxing Club Panter Prešov – kickbox
Najúspešnejší študenti stredných škôl v PSK za rok 2016
- Klaudia Lišková (armwrestling, Súkromné športové gymnázium Elba Prešov/AWK Prešov)
- Ján Velgos (silový trojboj, Hotelová akadémia Bardejov/KSTaK Matej Bardejov)
Najúspešnejšia stredná škola za rok 2016
- Gymnázium Stropkov - volejbal dievčatá
Cena pre hendikepovaného športovca za rok 2016
Cena predsedu PSK Petra Chudíka
- Karate klub Junior Prešov – projekt Juniorko na podporu detí z detských domovov
Internetový víťaz
- Alexandra Katarína Sekelská – karate, ŠKMKarate klub Stará Ľubovňa (3 412 hlasov)