Cena PSK za rok 2004

Cena Prešovského samosprávneho kraja za rok 2004

Laureátov na Cenu Prešovského samosprávneho kraja za rok 2004 zvolili poslanci Zastupiteľstva PSK.

Cenu PSK za rok 2004 získali:

• Pavel Peter Gojdič, OSBM in memoriam, ThDr. Vasiľ Hopka in memoriam, Metod Dominik Trčka, CSsR in memoriam - za duchovnú formáciu Prešovského regiónu, za trvalé svedectvo života podľa pravdy a za pozitívne zviditeľnenie Prešovského regiónu a mesta Prešov. Cenu prevzal Mons. Ján Babjak, prešovský eparcha Gréckokatolíckeho biskupstva.
  • Prešovská univerzita v Prešove - za dlhoročné výborné výsledky dosahované v oblasti vedy, výchovy a vzdelávania a reprezentáciu Prešovského kraja doma i v zahraničí.
  • Ida Kirilová, in memoriam - za dôstojnú reprezentáciu a prínos do slovenského operného interpretačného umenia. Cenu prevzala matka Idy Kirilovej, Margita Jedľová.

Slávnostné odovzdávanie Ceny PSK a Ceny predsedu PSK sa uskutočnilo 21. decembra 2004 v historickej budove Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

Fotogaléria z kultúrneho programu:

Publikované: 26.11.2008 / Aktualizované: 19.02.2019 HoreTlačiť