Krídla túžby 2013

Prešovský samosprávny kraj pod záštitou predsedu MUDr. Petra Chudíka vyhlásil 3. ročník regionálnej súťaže v sociálnych službách KRÍDLA TÚŽBY.

logo ocenenia Krídla túžby

Návrh na ocenenie mohli predložiť poskytovateľ sociálnych služieb, zriaďovateľ alebo občan. Členovia predsedom PSK menovanej komisie vybrali v každej kategórii jeden z doručených návrhov.

Členovia Komisie sociálnej pri Zastupiteľstve PSK rozhodli o týchto ocenených za rok 2013:

• v kategórii poskytovateľ sociálnych služieb: Krízové stredisko na Hlavnej 58 v Prešove - ocenenie  za vysokú odbornú a hlboko ľudskú starostlivosť o deti, ktoré sa ocitli v nepriaznivej životnej situácii
    Krízové stredisko v Prešove je jedným zo šiestich krízových stredísk v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK. Návrh na ocenenie podala bývalá zamestnankyňa zariadenia Jana Sotáková.Návrh na ocenenie podalaza prijímateľov sociálnej služby Viera Andrejková.
  • v kategórii zamestnanec zo zariadenia sociálnych služieb: Pavol Kováč - ocenený za osobný príklad a odvahu zmeniť sa
    Pred viac ako 12 rokmi prišiel ako klient do Útulku Pod Táborom priamo z ulice, tu nabral odvahu zmeniť sa, stanovil si cieľ a šiel za ním. Od roku 2007 pracuje ako ergoterapeut, či laický terapeut pri resocializácii závislých v Domove Nádeje na Jarkovej ulici v Prešove. Je osobným príkladom pre ľudí, ktorí si nedokážu poradiť sami. Návrh na ocenenie podal riaditeľ Peter Valíček a pracovný tím GKDCH Prešov.
  • v kategórii prijímateľ v zariadení sociálnych služieb: Darinka Sabanošová, DSS sv. Jána z Boha v Spišskom Podhradí - ocenený za nezištnú pomoc a ľudskosť, ktorú prejavuje všetkým okolo seba
    „V zariadení je už 28 rokov, je neprehliadnuteľným, usmievavým slniečkom, ktoré vždy vie kto má službu, kto mešká do práce, kedy bude porada, čo treba opraviť, jedálny lístok si pamätá na celý týždeň. V kuchyni sa vie obracať ako hlavná kuchárka a nesmie chýbať ani na jednom kultúrnom či spoločenskom podujatí. Nezištnou pomocou, láskavosťou, dobrotou, úprimnosťou a čistotou srdca si získava srdcia všetkých, pretože je vždy a všade pre každého,“ píše sa v návrhu, ktorý podal DSS sv. Jána z Boha.

Slávnostné udeľovanie ocenení sa uskutočnilo vo štvrtok 10. okóbra 2013 o 15.00 hod. v Divadle Jonáša Záborského v Prešove v rámci Koncertu bez bariér Krídla túžby.

Súvisiace odkazy:

Publikované: 16.05.2013 / Aktualizované: 19.02.2019 HoreTlačiť