Rok 2011

Cena Prešovského samosprávneho kraja za rok 2011

Laureátov na Cenu Prešovského samosprávneho kraja za rok 2011 zvolili poslanci Zastupiteľstva PSK  (na 15. zasadnutí dňa 6. 11. 2011).

Cenu PSK za rok 2011 získali:

• Mgr. Slavomír Saboldištriktuálny biskup Východného dištriktu ECAV na Slovensku - za šírenie myšlienok náboženskej tolerancie, duchovnú prácu s mládežou a ochranu tradičných rodinných hodnôt.
  • Divadlo Jonáša Záborského v Prešove za dlhoročnú kultúrnu osvetu, rozvoj a propagáciu divadelného umenia doma aj v zahraničí.
  • doc. PhDr. Ivan Chalupecký, PhD.za celoživotné dielo v oblasti archívnictva, regionálnych dejín Spiša a bohatú publikačnú činnosť.

Slávnostné odovzdávanie Ceny PSK sa uskutočnilo 20. decembra 2011 v  Divadle Jonáša Záborského v Prešove.

Pozvánka - Cena PSK a Cena predsedu PSK 2011

Fotogaléria: