Záverečná konferencia k projektu OPIS

Logá projektu OPIS, Úrad vlády SR, MFSR, EÚ (popis nižšie)

OPIS - Operačný program informatizácia spoločnosti - Úrad vlády Slovenskej republiky - Ministerstvo financií Slovenskej republiky - Európska únia

Elektronizácia služieb VÚC Prešovského samosprávneho kraja

Kód ITMS: 21110220007

Dňa 22. októbra 2015 sa uskutočnila záverečná konferenciu k projektu „Elektronizácia služieb VÚC Prešovského samosprávneho kraja“ realizovaného v rámci Operačného programu informatizácia spoločnosti, prioritná os 1.Elektronizácia VS a rozvoj elektronických služieb, opatrenie 1.2 Elektronizácia verejnej správy a rozvoj elektronických služieb na miestnej a regionálnej úrovni, spolufinancovaného Európskym fondom regionálneho rozvoja, ktorý realizoval Prešovský samosprávny kraj v rokoch 2012 - 2015.

Záverečná konferencia sa uskutočnila v priestoroch sídla Prešovského samosprávneho kraja. Pozvanie na konferenciu prijali zástupcovia odbornej verejnosti z oblasti sociálnej, a to ako poskytovatelia sociálnych služieb aj zástupcovia prijímateľov sociálnej pomoci.

Po privítaní účastníkov boli prednesené základné úvodné informácie k projektu.

V prezentácii projektu odzneli vysvetlenia a praktické ukážky procesov poskytovaných elektronických služieb zo sociálnej oblasti - poskytovanie sociálnych služieb pre odkázaných občanov.

Na záver v diskusii boli položené a zodpovedané konkrétne otázky o možnosti prístupu občanov všeobecne k elektronickým službám a tiež konkrétne k prezentovaným elektronickým službám.

Účastníci konferencie obdržali aj informačné brožúry k projektu.

Krátka informácia o uskutočnej konferencii bola spomenutá aj v regionálnej spravodajskej relácii Magazín PSK (október 2015).

Dokumenty na stiahnutie

Publikované: 24.11.2015 / Aktualizované: 06.03.2017 HoreTlačiť