Quo vadis, Romale?

Verejná politika č. 1 Aktualizácia analyticko-strategického materiálu Quo vadis, Romale?  a tvorba jeho akčného plánu

Hlavným cieľom tejto politiky je aktualizácia strategicko-analytického dokumentu Quo vadis, Romale?, budovanie vzájomných vzťahov a aktívnej platformy pre dlhodobú spoluprácu samosprávy so svojimi kľúčovými aktérmi pre danú oblasť v PSK.

Víziou nášho projektu a  Prešovského samosprávneho kraja  je pôsobiť, ako strategicko-metodický garant, spoľahlivý partner a kľúčový aktér v integrácii a rozvoji sociálne vylúčených občanov na území Prešovského kraja. Kľúčové k naplneniu tejto vízie je iniciovanie a prehlbovanie zmeny zvnútra skrze lokálnych lídrov, budujúcich a rozvíjajúcich funkčnú subkultúru v sociálne vylúčených komunitách.

Projektový spis Quo vadis, Romale? (PDF, 369 kB)

Report workshop I - Quo vadis, Romale? (PDF, 2 019 kB)

Report workshop II. - Quo vadis, Romale? (PDF, 1 540 kB)

Report workshop III. - Quo vadis, Romale? (PDF, 3 940 kB)

Podujatia pripravované v rámci politiky

Realizácia participatívneho procesu + plán participatívneho procesu:

• 03/2022 - 06/2022 Mapovanie stakeholderov (telefonovanie, hľadanie na webe, výzvy na FB)
  • 06/2022 Organizovanie workshopu I. / rozosielanie pozvánok, rezervácia miestnosti, verejné obstarávanie, objednávka občerstvenia, príprava podkladov pre workshop, porady, zosúladenie organizačného tímu
  • 07-09/2022 Skupinové a individuálne rozhovory s identifikovanými partnermi-nastavenie spolupráce
  • 10/2022 Organizovanie workshopu II. / rozosielanie pozvánok, rezervácia miestnosti, verejné obstarávanie, objednávka občerstvenia, príprava podkladov pre workshop, porady, zosúladenie organizačného tímu,
  • 11-12/2022  S skupinové rozhovory  s identifikovanými partnermi
  • 01-02/2023 Organizovanie workshopu III. / rozosielanie pozvánok, rezervácia miestnosti, verejné obstarávanie, objednávka občerstvenia, príprava podkladov pre workshop, porady, zosúladenie organizačného tímu. Spustenie platformy Quo vadis,  Romale?
  • 03-05/2023 Stretnutie tematických skupín-práca na aktualizácií strategického rámca Konferencia Organizovanie Konferencie / rozosielanie pozvánok, rezervácia miestnosti, rezervácia hostí verejné obstarávanie, objednávka občerstvenia, príprava podkladov pre workshop, porady, zosúladenie organizačného tímu.
  • 06/2023 Organizovanie workshopu IV../ rozosielanie pozvánok, rezervácia miestnosti, verejné obstarávanie, objednávka občerstvenia, príprava podkladov pre workshop, porady, zosúladenie organizačného tímu
  • 07-08/2023 Stretnutie tematických skupín, stretnutia platformy-práca na aktualizácií strategického rámca a tvorbe akčného plánu
  • 09-10/2023 Príprava strategického dokumentu-aktualizácia QVR-pripomienkovanie/zber spätnej väzby
  • 11/2023 Zastupiteľstvo-schválenie dokumentu QVR