Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

PSK predstaví knihu aj film

Kraj vystavuje na výstave ITF SLOVAKIATOUR 2011

Prešovský samosprávny kraj sa koncom týždňa už tradične zúčastní na 17. ročníku výstavy cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR. Veľtrh sa koná od 20. do 23. januára v Incheba Expo Bratislava.

Výstavný stánok PSK bude umiestnený v hale B1, č. 317. Prešovský kraj bude tohto roku vystavovať po boku takých významných destinácií ako je Egypt, či Rakúsko. „V tomto roku na pôde stánku privítame aj zástupcov z partnerského regiónu Liberecký kraj z Českej republiky,“ predstavuje tohtoročnú novinku vedúci oddelenia cestovného ruchu PSK, Martin Janoško. V stánku sa budú už tradične prezentovať ďalšie subjekty z Prešovského kraja: Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry, Mesto Vysoké Tatry, Štátne lesy Tanap, regionálne združenie tatranských a podtatranských obcí, Tatramelky, Karloff, golfový rezort Black Stork Veľká Lomnica, Aquacity Poprad, Kúpele Vyšné Ružbachy, Slovenské kráľovské mestá (Bardejov, Kežmarok, Levoča, Stará Ľubovňa) a Dunajec Village.

Pre návštevníkov stánku je pripravený bohatý kultúrny sprievodný program pre dospelých, ale aj pre deti. „V piatok 21. januára o 13. h odprezentujeme nové propagačné materiály o kraji. Tešíme sa, že máme čo ponúknuť. Návštevníkom chceme ukázať nový film o siedmich divoch Prešovského kraja. Predstavuje sedem najkrajších miest z nášho regiónu – Bardejov, Tatry, drevené chrámy, Levoču, oltár Majstra Pavla a Pieniny. Pripravená je aj úplne nová obrazová publikácia o kraji. Obe slávnostne odprezentuje herec Marko Igonda, ktorý stvárnil hlavnú úlohu tajomného mnícha z filmu Lietajúci Cyprián. Na 14. h sme zabezpečili aj prezentáciu filmu a knihy Lietajúci Cyprián, kri ktorej nebude chýbať autogramiáda. Príbeh o tajomnom mníchovi – bylinkárovi, je totiž priamo spätý s Pieninami a Prešovským krajom. Na hostí čaká v piatok aj golfová súťaž,“ priblížil M. Janoško.

Návštevníkom veľtrhu bude v stánku PSK v sobotu vyhrávať folklórna skupina Alexanderčíkovci, a okrem golfovej súťaže pribudne aj atraktívne maľovanie na tvár. Po oba dni sú pripravené aj ochutnávky a hlavne materiály o krásach regiónu.

„Chceme ukázať, že náš kraj je plný jedinečností, ktoré sa skutočne vyplatí navštíviť. Veríme, že aj táto výstava bude jedným z impluzov, ktoré podporia chuť ľudí spoznávať náš jedinečný región. Srdečne všetkých pozývame,“ uzavrel M. Janoško.

***


Prešov 17. januára 2011

Veronika Fitzeková
hovorkyňa PSK

Fotogaléria:

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@vucpo.sk

Mgr. Jeleňová Daša

hovorkyňa PSK

Tel.: 051 / 7081 135, GSM: 0904 832 004

dasa.jelenova@vucpo.sk  
Kancelária: 253, II. posch. 

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

 

 

 

 

 

 

Publikované: 17.01.2011 / Aktualizované: 17.01.2011 HoreTlačiť