Komunikácia Prešov - Ľubotice

Stavebné práce sa začínajú zajtra

Prvé práce na oprave problémovej komunikácie III/068015 Prešov – Ľubotice sa začnú už 24. mája.

Pracovníci Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja dnes v rámci bežnej údržby pripravovali komunikáciu na rekonštrukciu - kosili trávnaté ostrovčeky a ďalšie trávnaté plochy, čistili odbočovacie niky, aby dodávateľská firma mohla začať s realizáciou rekonštrukčných prác.

Dodávateľ stavebných prác – Skanska SK nastúpi na stavbu zajtra. V rámci objednaných prác budú realizovať prípravné búracie práce, zabezpečia lokálne frézovanie na ploche 5 500 m2 a búranie nevyfrézovaných asfaltových častí pri cestných obrubách. Následne budú aplikovať spojovací postrek a asfaltobetónové živice.

Počas pokládky živičných vrstiev bude uzatvorený jeden jazdný smer v súlade so schváleným dočasným dopravným značením v časti od zábavno-obchodného centra MAX po Ľubotice. Bežná doprava bude v tom čase presmerovaná do druhého jazdého profilu cestnej komunikácie. Predpokladáme, že tieto práce sa budú vykonávať počas víkendu. Ostatné práce budú cestári realizovať za plnej prevádzky vozovky.

Práce na oprave cesty III. triedy realizuje spoločnosť Skanska SK, ktorá vo verejnej súťaži ponúkla najnižšiu cenu, len mierne presahujúcu 365 000 €. Práce by mali byť ukončené najneskôr do 16. júna.

Prešov 23. mája 2011

Veronika Fitzeková