ITF Slovakiatour 2012

Počas ITF Slovakiatour 2012 bude PSK partnerským regiónom veľtrhu

Prešovský samosprávny kraj (PSK) sa už začal pripravovať na veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2012 v Bratislave. „Tento ročník je pre nás mimoriadny, pretože po prvýkrát bude náš kraj partnerským regiónom veľtrhu. V praxi to pre nás znamená preferované umiestnenie vo výstavnej hale, kraj bude propagovaný vo všetkých mediálnych spotoch, v printových a elektronických médiách. Očakávame vysokú efektivitu propagácie kraja,“ vysvetľuje Martin Janoško, vedúci oddelenia cestovného ruchu PSK.

V súčasnosti kraj kompletizuje zoznam spoluvystavovateľov. V stánku samosprávneho kraja sa tradične predstavujú viaceré subjekty, ako Slovenské kráľovské mestá, Vysoké Tatry, Aquapark Poprad, Kúpele Vyšné Ružbachy, Štátne lesy TANAP a mnohé ďalšie. Ochutnávky pre návštevníkov pravidelne ponúkajú spoločnosti Karloff a Tatramel. „Chceli by sme pozvať k nám na prezentáciu ďalšie mestá, obce, hotelové zariadenia a iné subjekty z oblasti cestovného ruchu, aby prezentácia Prešovského kraja bola skutočne komplexná,“ vysvetľuje M. Janoško. Záujemcovia o spoluvystavovanie sa môžu prihlásiť na Úrade PSK do 31. júla.

V tomto roku sa kraj prezentoval v stánku s rozlohou 120 m2. Región ponúkal informačné a propagačné materiály, na LCD televízoroch boli prehrávané videá prírodných krás alebo historických pamiatok PSK. Budúci rok je záujem plochu zväčšiť a ešte viac zatraktívniť. Ako zdôrazňuje M. Janoško, „pripravujeme novú a ešte atraktívnejšiu expozíciu. Radi by sme návštevníkov vtiahli až do stánku.“ Ako dodal, cieľom prezentácie je predstaviť Prešovský kraj ako kraj bohatý na turistické atraktivity s veľkým potenciálom pre ďalší rozvoj cestovného ruchu: „Je nutné sa návštevníkom stále pripomínať a propagovať novinky, zaujímavosti a ďalšie atraktivity z nášho kraja priamo v osobnom kontakte s turistom.“

Veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2011 navštívilo viac ako 72 tisíc záujemcov. Na celkovej ploche 34 000 m² sa prezentovalo 702 vystavovateľov, ktorí pricestovali z 24 krajín.
Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2012 v Bratislave sa uskutoční 19. – 22. januára 2012.

Prešov 30. júna 2011

Veronika Fitzeková