Hlavnou témou boli investori

Problémom je stále dopravná infraštruktúra

V utorok 10. mája navštívil Prešovský samosprávny kraj mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Belgického kráľovstva – J. E. Walter Lion.

Jeho excelenciu prijal podpredseda Prešovského samosprávneho kraja Ján Ragan. Išlo o prvú zdvorilostnú návštevu belgického diplomata v Prešove a vôbec na východnom Slovensku.

Belgického veľvyslanca sprevádzala Lucia Harabinová – obchodná tajomníčka obchodnej kancelárie pre všetky tri belgické regióny (Valónsky, Flámsky a Brusel – hlavné mesto).

J. E. Walter Lion počas cesty na východnom Slovensku navštívil oba samosprávne kraje, Prešovský aj Košický. V meste Kežmarok si pozrel belgické firmy Plastiflex a Aspel a v Košiciach dve spoločnosti - Carmeuse a Jonckheere.

Podpredseda PSK Ján Ragan diplomatovi predstavil možnosti rozvoja cestovného ruchu a tiež priemyselné centrá v kraji. J. E. Walter Lion vyjadril potešenie, že belgické firmy sa rozhodli investovať na Slovensku. Podľa jeho slov je Slovensko „veľmi zaujímavou krajinou pre belgických investorov, aj keď veľkým problémom je ešte stále stav vašich cestných komunikácií.“

J. E. Walter Lion na záver prisľúbil podporu pri získavaní investorov z Belgicka do Prešovského samosprávneho kraja.

Prešov 10. mája 2011

Veronika Fitzeková