Francúzsky senátor v PSK

Francúzi majú záujem o Levoču

Prešovský samosprávny kraj dnes navštívil André Vantomme, prvý podpredseda generálnej rady departmentu l´Oise, senátor a predseda skupiny francúzsko-slovenského priateľstva v Senáte FR. S podpredsedom Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Jánom Raganom hovorili o ďalšom prehlbovaní vzájomnej spolupráce. PSK totiž už niekoľko rokov úzko spolupracuje s departmentom Horné Pyreneje.

André Vantomme už Prešovský kraj navštívil v septembri 2009, ako vedúci delegácie Senátu Francúzskej republiky.

Cieľom tejto cesty francúzskeho senátora je však predovšetkým Levoča. Department l´Oise má záujem nadviazať s Levočou bližšie vzťahy, ktoré by mohli vyústiť do oficiálneho aktu vzájomnej spolupráce. A. Vantomme sa stretne s levočským viceprimátorom Ľubomírom Virom a ďalšími predstaviteľmi mesta. Ako A. Vantomme potvrdil, „francúzska strana má úprimný záujem o Levoču, ktorá sa ukazuje byť vhodným mestom pre ďalšiu spoluprácu.“ V Levoči sa francúzsky predstaviteľ zdrží do zajtrajšieho dňa. Počas návštevy si plánuje pozrieť historické centrum mesta, výhľad z Mariánskej hory a pripravená je aj ochutnávka tradičných regionálnych špecialít.

Prešov 4. marca 2011

Veronika Fitzeková