Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

PSK na ITF Slovakiatour Bratislava

PSK predstavil sedem divov kraja 

Prešovský samosprávny kraj (PSK) sa v týchto dňoch po prvýkrát prezentuje na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave. Ústrednou témou expozície je sedem divov Prešovského kraja, ktoré na základe verejného hlasovania vybrali občania.

Na ploche sto metrov štvorcových sa spolu s Prešovským krajom predstavujú aj slovenské kráľovské mestá Levoča, Bardejov, Kežmarok a Stará Ľubovňa, mesto Prešov, AquaCity Poprad, Kúpele Vyšné Ružbachy, Regionálne združenie tatranských a podtatranských obcí a Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry.

Veľtrh ITF Slovakiatour je vedúcim podujatím v oblasti cestovného ruchu na Slovensku a úspešne sa zaraďuje k najvýznamnejším podujatiam v regióne strednej Európy. Zúčastňuje sa ho viac ako 500 vystavovateľov z 30 krajín, ktorý sa prezentujú na ploche takmer 10 000 m2. Potrvá do 25. januára a podľa očakávaní ho navštívi viac ako 60 000 návštevníkov.

Najbližšie sa PSK zúčastní na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu Holiday World Praha od 5. do 8. februára.

***

Prešov 23. januára 2009

Veronika Fitzeková
hovorkyňa PSK

 

 

Popis k fotografii:

Predstavitelia zastupujúci vybraných sedem divov Prešovského kraja na veľtrhu ITF Slovakiatour v Bratislave 22. januára. Zľava: Juraj Popjak, prednosta MsÚ v Bardejove, Miroslav Vilkovský, primátor Levoče, Igor Šajtlava, primátor Kežmarku, Štefan Matejčík, zástupca riaditeľa Úradu PSK, Valent Jaržembovský, primátor Starej Ľubovne, Monika Pavelčíková, riaditeľka Ľubovnianskeho múzea, Klaudia Satkeová, prednostka MsÚ v Starej Ľubovni, Dalibor Mikulík, kastelán hradu Ľubovňa, Ján Zuskin, zástupca riaditeľa Správy TANAP-u, Marián Šturcel, námestník Štátnych lesov TANAP-u.

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@vucpo.sk

Mgr. Jeleňová Daša

hovorkyňa PSK

Tel.: 051 / 7081 135, GSM: 0904 832 004

dasa.jelenova@vucpo.sk  
Kancelária: 253, II. posch. 

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

 

 

 

 

 

 

Publikované: 23.01.2009 / Aktualizované: 10.05.2010 HoreTlačiť