PSK na ITF Slovakiatour Bratislava

PSK predstavil sedem divov kraja

Prešovský samosprávny kraj (PSK) sa v týchto dňoch po prvýkrát prezentuje na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave. Ústrednou témou expozície je sedem divov Prešovského kraja, ktoré na základe verejného hlasovania vybrali občania.

Na ploche sto metrov štvorcových sa spolu s Prešovským krajom predstavujú aj slovenské kráľovské mestá Levoča, Bardejov, Kežmarok a Stará Ľubovňa, mesto Prešov, AquaCity Poprad, Kúpele Vyšné Ružbachy, Regionálne združenie tatranských a podtatranských obcí a Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry.

Veľtrh ITF Slovakiatour je vedúcim podujatím v oblasti cestovného ruchu na Slovensku a úspešne sa zaraďuje k najvýznamnejším podujatiam v regióne strednej Európy. Zúčastňuje sa ho viac ako 500 vystavovateľov z 30 krajín, ktorý sa prezentujú na ploche takmer 10 000 m2. Potrvá do 25. januára a podľa očakávaní ho navštívi viac ako 60 000 návštevníkov.

Najbližšie sa PSK zúčastní na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu Holiday World Praha od 5. do 8. februára.

Prešov 23. januára 2009

Veronika Fitzeková

Popis k fotografii:

Predstavitelia zastupujúci vybraných sedem divov Prešovského kraja na veľtrhu ITF Slovakiatour v Bratislave 22. januára. Zľava: Juraj Popjak, prednosta MsÚ v Bardejove, Miroslav Vilkovský, primátor Levoče, Igor Šajtlava, primátor Kežmarku, Štefan Matejčík, zástupca riaditeľa Úradu PSK, Valent Jaržembovský, primátor Starej Ľubovne, Monika Pavelčíková, riaditeľka Ľubovnianskeho múzea, Klaudia Satkeová, prednostka MsÚ v Starej Ľubovni, Dalibor Mikulík, kastelán hradu Ľubovňa, Ján Zuskin, zástupca riaditeľa Správy TANAP-u, Marián Šturcel, námestník Štátnych lesov TANAP-u.

Publikované: 23.01.2009 / Aktualizované: 10.05.2010 HoreTlačiť