Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Problémy v DSS Spišské Podhradie

Zdravotné ťažkosti klientov v DSS Spišské Podhradie

Situácia sa stabilizovala

V Domove sociálnych služieb (DSS) Spišské Podhradie sa v noci z piatka na sobotu (zo 4. na 5. septembra) vyskytli zdravotné problémy u viacerých klientov zariadenia. Spolu 18 klientov, ktorí jedia kašovitú stravu, dostalo hnačky. Do zariadenia bola okamžite privolaná zdravotná pohotovostná služba, aj napriek tomu však v sobotu nadránom v zariadení zomreli dvaja ležiaci, zdravotne oslabení klienti s nízkou imunitou. Tretí klient DSS zomrel neskôr na príjme v nemocnici v Poprade. U všetkých troch klientov bola vykonaná pitva, výsedky však zatiaľ nie sú k dispozícii.

Z DSS bolo napokon spolu hospitalizovaných 15 klientov – šesť na infekčnom oddelení nemocnice v Poprade a deväť na internom oddelení nemocnice v Levoči.

Do zariadenia boli privolaní regionálni hygienici z Úradu verejného zdravotníctva v Poprade, ktorí v sobotu popoludní vykonali všetky potrebné opatrenia: odobrali vzorky jedál, skontrolovali prístroj na prípravu kašovitej stravy, vzali výtery zamestnancom kuchyne i všetkým postihnutým klientom. V súčasnosti sa vzorky skúmajú a výsledky ešte nemáme k dispozícii.

Počas víkendu bola vykonaná dezinfekcia celého zariadenia. V sobotu pracovníci DSS o situácii informovali všetkých príbuzných.

Momentálne je situácia v domove stabilizovaná k ďalším ochoreniam nedošlo. Všetci klienti, umiestnení v nemocnici, sú po aplikovanej liečbe mimo ohrozenia života.

V DSS Spišské Podhradie, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK, je umiestnených 110 klientov, o ktorých sa stará 62 pracovníkov.

***

Prešov 7. septembra 2009

Veronika Fitzeková
hovorkyňa PSK

 

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@vucpo.sk

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie a propagácie
tlačový hovorca PSK
dasa.jelenova@vucpo.sk
tel: 051/7081 135
miestnosť: 150 I. poschodie

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

 

 

 

 

 

 

Publikované: 07.09.2009 / Aktualizované: 10.05.2010 HoreTlačiť