Prešovský župan na korčuliach

Mladí hokejisti otestovali kvality predsedu PSK

Predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík pri oceňovaní Najúspešnejších športovcov za rok 2008 udelil aj dve Zvláštne ocenenia. Jedno z nich získali starší žiaci hokejového klubu P.H.K. Prešov. Ocenenie si prevzali za vynikajúce druhé miesto na silne obsadenom medzinárodnom turnaji Zalataja šajba (Zlatý puk) v Moskve.

Predseda prešovskej VÚC-ky im túto cenu nemohol odovzdať osobne, keďže sa pre pracovné povinnosti nezúčastnil slávnostného vyhlásenia výsledkov ankety Športovec roka 2008. Mladí hokejisti však o osobné stretnutie s predsedom kraja neprišli. Prešovský župan sa rozhodol osobne preveriť kvality chlapcov. Zložil svoje hokejové družstvo a 16. marca obul korčule, vzal hokejku a zahral si s chlapcami zápas. „Dnes si chceme zašportovať a trocha sa s chlapcami porozprávať,“ povedal nám Peter Chudík. Ako dodal, „bolo mi veľmi ľúto, že som nemohol prísť na slávnostné vyhodnotenie, preto sme vymysleli takúto formu - stretnúť sa, zahrať si hokej a po skončení zápasu sa im osobne poďakujem aj malými darčekmi, ktoré budú milé a pre nich vzácne.“ Peter Chudík pripravil sošku hokejistu a dres s menom každého chlapca.Zaujímalo nás, ako je to s jeho hokejovými kvalitami. Trúfa si na možno budúcich profesionálov? „Naposledy som stál na korčuliach pred mesiacom, ale keď tento údaj vynechám, tak pred 25-timi rokmi. Uvidíme...“

Rudolf Homza, tréner P.H.K. Prešov na margo exhibičného zápasu uviedol: „Aj keď sme sa s pánom predsedom nestretli na vyhlásení ankety, som rád, že si našiel čas a prišiel medzi chlapcov. Dnes nejde o víťazstvo, ale o to stretnúť sa a spoločne si zahrať a zabaviť sa.“ Tak na tomto konštatovaní sa obe strany zhodli, aj keď treba povedať, že obe družstvá išli do zápasu naplno.

Župan bol autorom hneď prvého gólu. Aj keď puk do súperovej bránky dostal spolu trikrát, na mladých šampiónov z Moskvy to nestačilo. Zápas s netradičným hracím časom - na 20-minútové tretiny - ale len dve - sa napokon skončil jednoznačným víťazstvom mladých hokejistov - 8:5, pričom posledný gól padol v power play, kedy už išlo skutočne o všetko... a zároveň len o zábavu. Peter Chudík chcel aj takýmto spôsobom poďakovať mladým hokejistom za príkladnú reprezentáciu nášho regiónu v zahraničí a pre chlapcov to bolo príjemné spestrenie ich hokejového života.

Fotogaléria:

Publikované: 16.03.2009 / Aktualizované: 10.05.2010 HoreTlačiť