Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Porada riaditeľov stredných škôl

S riaditeľmi o kríze i kontrolách

PSK sa pripravuje na nový školský rok

V rekreačnom stredisku Drienica pri Sabinove sa dnes začala porada riaditeľov stredných škôl a školských zariadení v pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja.

„Školstvo v kraji je obrovský kolos, preto sa chceme dobre pripraviť na nadchádzajúci školský rok. Štatutárnych zástupcov chceme upozorniť na najčastejšie porušenia právnych predpisov, ktoré boli zistené pri kontrolách. Môžu sa poučiť z chýb iných. Osobitnou témou sú finančné opatrenia v čase hospodárskej krízy,“ konkretizoval dvojdňový program vedúci odboru školstva PSK Karol Lacko. Školáci sa budú zaoberať aj organizáciou maturitných a záverečných skúšok podľa nového systému a výsledkami inšpekčnej činnosti školskej inšpekcie. Pripravená je aj informácia o projektoch: „Naše školské zariadenia sú aktívne, pokiaľ ide o prípravu projektov. Ukázalo sa to pri opatrení infraštruktúra vzdelávania, kde bol náš kraj najúspešnejší,“ vyzdvihol vedúci odboru školstva.

Prešovský samosprávny kraj má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 88 stredných škôl a školských zariadení, z čoho je 17 gymnázií, 55 stredných odborných škôl, sedem spojených škôl, tri zdravotnícke a dve jazykové školy. Okrem toho zriaďuje dve školské hospodárstva, jeden školský internát s právnou subjektivitou a jednu školu v prírode. Na školách v pôsobnosti kraja pracuje takmer 4 700 zamestnancov a študuje viac ako 38 000 žiakov. Do oblasti vzdelávania smeruje najväčšia časť, viac ako polovica celého rozpočtu krajskej samosprávy – 67,2 mil. € (2,03 mld. Sk).

***

Prešov 26. augusta 2009

Veronika Fitzeková
hovorkyňa PSK

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@vucpo.sk

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie a propagácie
tlačový hovorca PSK
dasa.jelenova@vucpo.sk
tel: 051/7081 135
miestnosť: 150 I. poschodie

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

 

 

 

 

 

 

Publikované: 26.08.2009 / Aktualizované: 10.05.2010 HoreTlačiť