Nová križovatka vo Vranove

Tretia okružná križovatka v tomto roku

V nedeľu 31. mája bola slávnostne otvorená okružná križovatka vo Vranove nad Topľou. Má zvýšiť bezpečnosť dopravy a chodcov a odstrániť kolízie, ktoré vznikali pri vychádzaní áut z miestnych komunikácií na cestu III. triedy.

Ide o spoločný projekt mestskej a krajskej samosprávy. Spája komunikáciu III. triedy v správe Prešovského samosprávneho kraja (PSK) s miestnymi cestami. „PSK vyčlenil na výstavbu takmer 133 000 eur,“ spresnil predseda PSK Peter Chudík, Mesto Vranov nad Topľou doplnilo čiastku takmer 140 000 eur.

Mesto Vranov nad Topľou pripravuje aj ďalšiu úpravu kolíznej križovatky pri hoteli Rozkvet na okružnú križovatku. Celkový rozpočtový náklad na jej realizáciu dosahuje 332 000 eur. Aj tu by malo ísť o združenú investíciu regionálnej a miestnej samosprávy.

Prešovský samosprávny kraj v tomto roku už sprejazdnil dve okružné križovatky - v Humennom a Medzilaborciach. „Vranovská je v poradí tretia a momentálne intenzívne pracujeme na príprave okružnej križovatky medzi Novou Lesnou a Dolným Smokovcom. Snažíme sa rýchlo vysporiadať pozemky, aby stavba mohla byť realizovaná a ukončená ešte do konca tohto roka,“ uzavrel Peter Chudík.

Prešov 1. júna 2009

Veronika Fitzeková