MMUAW - v jeseni nová strecha

Do troch mesiacov nová strecha

PSK začína rekonštrukciu MMUAW v Medzilaborciach

V najbližších dňoch sa začne generálna rekonštrukcia strechy Múzea moderného umenia Andyho Warhola (MMUAW) v Medzilaborciach. „Riešime posledné technické náležitosti a robotníci nastupujú na stavbu,“ potvrdil dnes predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Peter Chudík.

Rozpočet na opravu strechy predstavuje takmer 269 000 € (8,1 mil. Sk), pričom prostriedky na tento účel vyčlenil zriaďovateľ MMUAW – Prešovský samosprávny kraj. Práce bude na základe verejného obstarávania realizovať humenská spoločnosť DUSA, pričom nová strecha má byť hotová do troch mesiacov od prevzatia stavby.

Ako zdôrazňuje P. Chudík, „tento problém sme začali aktívne riešiť akonáhle sme sa o ňom dozvedeli – v jeseni minulého roku. Zimu sme využili na prípravu projektovej dokumentácie a verejné obstarávanie. Do jesene bude mať múzeum už novú strechu.“

Nová strecha vzhľad špecifickej budovy zásadne nezmení. Podľa projektovej dokumentácie, ktorú spracovala spoločnosť Alnico z Michaloviec, sa zachová existujúci vzhľad strechy s tým, že budú osadené nové tepelno-izolačné vrstvy.

Náklady na projektovú dokumentáciu v objeme 1 milión korún si rozdelili obaja vlastníci budovy - PSK a Mesto Medzilaborce. Nakoľko samotnú rekonštrukciu financuje len samosprávny kraj, „budeme musieť vysporiadať vlastnícke vzťahy s druhým spolumajiteľom budovy,“ podotkol predseda PSK.

Prešov 17. júla 2009

Veronika Fitzeková