Memorandum medzi PSK a SARIO

Východ si zaslúži viac pozornosti

Prešovský samosprávny kraj (PSK) a Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) sa dohodli na spolupráci, ktorá má zvýšiť konkurencieschopnosť podnikateľských subjektov na území kraja. Memorandum o spolupráci 29. marca v Poprade podpísali predseda PSK Peter Chudík a generálny riaditeľ SARIO Juraj Kiesel.

Budúca spolupráca zahŕňa rozvoj a propagáciu podnikateľského prostredia, prezentáciu výhod investičného prostredia a podporu exportných aktivít podnikateľských subjektov. Podľa predsedu vyššieho územného celku podpis memoranda prichádza „päť minút po dvanástej, aj keď je lepšie neskoro ako nikdy. Očakávame pomoc v oblasti získavania priamych zahraničných investícií,“ podotkol P. Chudík.

Agentúra bude zabezpečovať propagáciu kraja v zahraničí počas medzinárodných výstav, obchodných misií, či obchodno-investičných fór. Jednou z prvých aktivít bude on-line prepojenie webových stránok. „Táto spolupráca bude spočívať predovšetkým v podpore implementácie zahraničných investícií do tohto vyššieho územného celku. Pripravujeme program jednotlivých rokovaní priamo tu v regióne, aby investori mohli priamo rokovať s kompetentnými pracovníkmi VÚC, miest a obcí o možnostiach investovania do konkrétnych projektov, ktoré sú práve v tomto regióne,“ pripomenul generálny riaditeľ. Dodal, že agentúra SARIO pripravuje rokovania investorov v regiónoch, kde budú môcť investori priamo rokovať v regiónoch hlavne tam, kde je vysoká nezamestnanosť. „Východ si zaslúži viac pozornosti ako doteraz,“ zdôraznil J. Kiesel.

Prešovský kraj sa už 9. marca v Bratislave prezentoval na podujatí Investment & Cooperation Forum Slovakia 2010, na ktorom sa zúčastnili zástupcovia všetkých ôsmich vyšších územných celkov, 65 predstaviteľov miest a 89 zástupcov potenciálnych, respektíve etablovaných investorov s plánom expandovať.

Prešovský samosprávny kraj je po Trnavskom a Nitrianskom tretí, s ktorým SARIO podpísalo memorandum o spolupráci. Ešte v ten istý deň sa k memorandu pripojil aj košický región, ostatné sú v štádiu rokovaní.

Poprad 29. marca 2010

Veronika Fitzeková

Fotogaléria:

Kancelária: č. m. 150, I. posch.

Publikované: 31.03.2010 / Aktualizované: 10.05.2010 HoreTlačiť