Detašované pracovisko PSK v Poprade

Má zabezpečiť hlavne prvý kontakt s občanmi

Detašované pracovisko Prešovského samosprávneho kraja (PSK) v Poprade 29. marca slávnostne otvorili predseda PSK Peter Chudík a primátor mesta Poprad Anton Danko, ktorý je od 1. marca podpredsedom PSK.

„Úlohou pracoviska je priblížiť úrad samosprávneho kraja ľuďom do regiónu. Bude predĺženou rukou PSK, ktorá zabezpečí prvý kontakt s občanmi v okresoch Levoča, Poprad a Kežmarok,“ zdôraznil po otvorení P. Chudík. Detašované pracovisko slúži aj ako podateľňa – je technicky prepojené s úradom v Prešove.

Pracovisko tvoria dve kancelárie na Mestskom úrade. Mesto ich uvoľnilo za symbolické nájomné špeciálne na tento účel. A. Danko potvrdil, že bude slúžiť aj pre všetkých poslancov zvolených v týchto troch okresoch. „Problém, s ktorým občan príde za nami, sa bude môcť v niektorých prípadoch vyriešiť priamo tu, alebo mu poradíme, za kým treba ísť v Prešove. Záujem o pracovisko evidujeme už teraz, obrátili sa na nás dvaja starostovia s problémom obecných komunikácií,“ dodal podpredseda PSK.

V kancelárii zatiaľ vykonáva svoju funkciu podpredseda a jedna pracovníčka, ktorá zabezpečuje príslušnú agendu. V prípade potreby bude možné v budúcnosti počet pracovníkov rozšíriť.

Detašované pracovisko pre východnú časť kraja by malo od 1. júna vzniknúť aj v Humennom.

Poprad, 30. marca 2010

Veronika Fitzeková