Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Deň bez bariér

 

Rekordný počet účinkujúcich

 

Vo štvrtok 1. októbra sa na veľkej scéne v Divadle Jonáša Záborského v Prešove konala už tradičná prehliadka umeleckej tvorivosti a zručností občanov so zdravotným postihnutím Deň bez bariér.

Scénky, hudobno-rozprávkové pásma, piesne, rôzne druhy tancov, dokonca i tanec na vozíkoch na známu skladbu Mamma mia od skupiny ABBA – to všetko sa miešalo počas trojhodinového programu na divadelných doskách. Tohtoročný 7. ročník Dňa bez bariér bol rekordný nielen v počte účinkujúcich, ale aj počtom prezentujúcich sa zariadení sociálnych služieb. Na javisku účinkovalo 249 klientov a 93 zamestnancov z 30 zariadení sociálnych služieb Prešovského kraja. Medzi účinkujúcimi vystúpil aj jeden zahraničný hosť z Poľskej republiky – zariadenie sociálnych služieb Ustrzyki Dolne.

Vo vstupnom foyeri Divadla J. Záborského bola pre návštevníkov pripravená a sprístupnená výstava prác klientov zariadení sociálnych služieb. Podujatie bolo obohatené o sprievodné akcie, v rámci ktorých bolo možné si nechať zmerať tlak, tuk, hmotnosť.... Pre deti boli vo foyeri pripravené rôzne súťaže, hry, ale aj malé darčeky....

Podujatie organizoval Prešovský samosprávny kraj v spolupráci s Divadlom J. Záborského v Prešove, neziskovou organizáciou BONA FIDE a Všeobecnou zdravotnou poisťovňou, a. s.

Bohatý program, ktorý trval od 14. do 17. hodiny, bol dôkazom nielen veľkého talentu a šikovnosti ťažko zdravotne postihnutých, ale aj ich húževnatosti, nadšenia a radosti....

Výstavu prác klientov zariadení sociálnych služieb umiestnenú vo vstupnom foyeri Divadla J. Záborského si záujemcovia môžu prezrieť aj v rámci návštevy divadla do 10. novembra.

***

Prešov 1. októbra 2009

 

Veronika Fitzeková
hovorkyňa PSK

 

Fotogaléria:

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@vucpo.sk

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie a propagácie
tlačový hovorca PSK
dasa.jelenova@vucpo.sk
tel: 051/7081 135
miestnosť: 150 I. poschodie

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

 

 

 

 

 

 

Publikované: 05.10.2009 / Aktualizované: 10.05.2010 HoreTlačiť